kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۰۹۳
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶مراسم بدرقه کاروان ایران در بازی‌های المپیک شامگاه شنبه همزمان با اعزام نخستین گروه ورزشکاران برگزار خواهد شد.
در فاصله یک هفته به آغاز سی و دومین بازی‌های المپیک در توکیو اعزام تیم‌های ورزشی ایران در گروه‌های مختلف از امروز شنبه آغاز خواهد شد.والیبال، تیر و کمان، تیراندازی و تنیس روی میز از جمله رشته‌هایی هستند که ورزشکاران شان در قالب اولین گروه عازم توکیو خواهند شد.
اعزام این ورزشکاران شامگاه شنبه انجام خواهد شد. طبق برنامه پیش‌بینی شده قرار است ساعاتی قبل از اعزام اولین گروه ورزشکاران المپیکی مراسم بدرقه کاروان ایران در حضور آنها و در محل CIP فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شود. این مراسم از ساعت ۲۰ امشب آغاز می‌شود.
سیدرضا صالحی امیری و کیکاووس سعیدی رئیس‌و دبیرکل کمیته ملی المپیک همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و معاونان وی از افراد حاضر در مراسم بدرقه خواهند بود.پیش از این قرار بود مراسم بدرقه کاروان المپیک ۱۰ تیر ماه و همزمان با روز پایانی المپیک در اراضی عباس‌آباد برگزار شود اما جهت جلوگیری از تجمع بیش از حد جمعیت این مراسم لغو و به تاریخ ۱۶ تیر ماه در آکادمی ملی المپیک موکول شد. مراسم دوم هم اما به دلیل شیوع کرونا منتفی شد و در نهایت قرار بر این شد تا مراسم بدرقه بدون عوامل غیرورزشی و به صورت محدود در محل فرودگاه برگزار شود. سی و دومین دوره بازی‌های المپیک از اول مرداد آغاز شده و تا ۱۷ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. کاروان ورزش ایران با ۶۶ ورزشکار در ۱۷ رشته (۱۶ فدراسیون) در این دوره بازی‌ها حضور خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: