kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۹۱۲
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
یادی از شهید مدافع حرم، ابوالفضل نیکزاد

 

امروز پنجمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، ابوالفضل نیکزاد است. وی دوم تیر سال 1363 در شهرستان نور در استان مازندران متولد شد، هر چند در تهران به زندگی خود ادامه داد. از همان کودکی، شخصیت متفاوتی داشت و نشان می‌داد که زمینه زیادی برای تبدیل شدن به فردی متعالی و آسمانی داشت.
برادر شهید نیکزاد در مصاحبه با کیهان گفته بود: ما برادری به نام محمدعلی داشتیم که طلبه بود و در سن 18 سالگی از دنیا رفت. او در آخرین سال زندگی خود سه وصیتنامه تنظیم کرده بود، در آخرین وصیتنامه نوشته بود: «من یقین دارم ابوالفضل در آینده شخصیت بزرگی خواهد شد.» آن زمان ابوالفضل 10 ساله بود، ابوالفضل شهیدی بود که برادرش 23 سال قبل شهادتش را پیش‌بینی کرده بود. همچنین همسر شهید در همان مصاحبه گفته بود: «همسرم عاشق رهبر معظم انقلاب بود؛ آن‌قدر عشق و ارادتش به ایشان زیاد بود که حرف ایشان را حجت می‌دانست. در هر کاری نگاه می‌کرد ببیند نظر حضرت آقا بر چه موضوعی است.آقا ابوالفضل بسیار احساساتی بود، شاید در نگاه اول از چهره‌اش چنین برداشتی نمی‌شد. دوستانش می‌گفتند روز آخر از خوشحالی انگار که پرواز می‌کرد و با اشتیاقی وصف‌نشدنی به نبرد علیه باطل می‌رفت.»
شهید مدافع حرم ابوالفضل نیکزاد، 23 خرداد سال 95 به سوریه اعزام شد و دقیقا یک ماه بعد، یعنی 23 تیر همان سال در حلب سوریه، هدف گلوله تک تیرانداز داعشی قرار گرفت و به شهادت رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: