kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۷۶۸
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آخرین آمار کرونا در ایران را اعلام کرد.

به گزارش وبدا، در اطلاعیه این مرکز آمده است:« از 19 تا ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۸۲۱ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۵۰ نفر رسید.
متاسفانه در طول این مدت، ۱۶۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۸۵۹ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۲۵ هزار و ۹۱۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
سه هزار و ۶۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۲۴ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۱۸۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۱۴۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
تا کنون چهار میلیون و ۶۹۳ هزار و ۱۷۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۴۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۸۲۲ دُز رسید.»
بستری مبتلایان به کرونا در تهران
از مرز ۶۰۰۰ بیمار گذشت
همچنین فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نیز با بیان اینکه تعداد بستری در استان تهران از مرز ۶۰۰۰ بیمار گذشت، گفت: در حال حاضر حدود ۸۹ درصد جمعیت بالای ۷۰ سال‌مان در استان تهران واکسینه شده‌اند و از یکشنبه هم واکسیناسیون نوبت دوم ارائه دهندگان خدمات سلامت آغاز
می‌شود.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی، درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران، گفت: متاسفانه ما شنبه 19 تیرماه از مرز ۶۰۰۰ بیمار بستری گذشتیم. در حال حاضر (آمار تا روز یکشنبه 20 تیر ماه) تعداد بیماران بستری در تهران ۶۲۴۶ بیمار است که قریب به ۲۱۴۳ بیمارمان اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حدود ۱۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران بستری کرده‌ایم. تعداد ترخیصی‌هایمان هم ۹۰۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: