kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۴۸۰
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در چابهار ضمن بازدید از ساختمان مرکز افتتاح هماهنگی همکاری‌های بین‌المللی امنیت دریایی از افتتاح این مرکز عملیاتی و اطلاعاتی طی روزهای آینده در چابهار خبر داد.


امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف ساختمان مرکز هماهنگی‌های همکاری بین‌المللی امنیت دریایی، از افتتاح این مرکز اطلاعاتی و عملیاتی با حضور مقامات لشکری و کشوری در آینده نزدیک در چابهار خبر داد.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، وی گفت: پایش محیط امنیتی اقیانوس هند، افزایش آگاهی‌های محیطی از طریق به‌ اشتراک گذاشتن داده‌های هواشناسی و اقیانوس‌شناسی محلی و منطقه‌ای یکی از اهداف افتتاح این مرکز است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ایجاد هماهنگی برای اقدام امنیت‌آفرین در دریاهای آزاد و هدایت رزمایش‌های مرکب دریایی در منطقه چابهار و اقیانوس هند از دیگر فعالیت‌های این مرکز اطلاعاتی و عملیاتی خواهد بود.
دریادار حسین خانزادی، ایجاد محیط امن دریانوردی و مبارزه با ایجاد کانون‌های ناامنی در منطقه شمال اقیانوس هند را از دیگر فعالیت‌های این مرکز عنوان کرد و گفت: ایجاد یک شبکه کنترل فرماندهی و هوشمند در این مرکز به مقامات لشکری و کشوری کمک می‌کند تا بتواند در سوانح و بلاهای طبیعی بهترین تصمیم‌گیری را بگیرند.
بر اساس این گزارش، ریاست این مرکز برعهده فرمانده نیروی دریایی ارتش خواهد بود و مسئولانی از سایر ارگان‌ها اعم از سازمان بنادر و کشتیرانی، شیلات، نفتکش، دریابانی، نیروی انتظامی ‌و نیروی دریایی سپاه اعضای مرکز هماهنگی همکاری‌های بین‌المللی امنیت دریایی را تشکیل خواهند داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: