kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶

 

امکان قرعه‌کشی بلیت بازی‌های المپیک توکیو برای تماشاگران محلی وجود دارد.
توشیکو ‌اندو، یکی از معاونان کمیته برگزاری المپیک توکیو پیشنهاد قرعه‌کشی بلیت این بازی‌ها میان تماشاگران محلی در هر ورزشگاهی را ارائه داد.‌ اندو معتقد است در شرایط کنونی با توجه به تعیین سقف حضور 5 هزار نفر در ورزشگاه‌ها قرعه‌کشی بلیت بازی‌ها ضروری به نظر می‌رسد.
بر اساس این گزارش، پیشنهاد توشیکو ‌اندو در شرایطی صورت گرفت که کمیته برگزاری المپیک توکیو و دولت ژاپن با فشار فزایند‌‌ه‌ای در رابطه با حضور 50 درصدی تماشاگران در ورزشگاه‌ها یعنی 10 هزار نفر مواجه هستند. برخی مقام‌های این کمیته اعتقاد دارند امکان قرعه‌کشی بلیت‌‌ها با توجه به زمان‌اندک باقی مانده تا آغاز المپیک توکیو امکان‌پذیر نیست.
قرار است تا پایان هفته جاری در نشست 5 جانبه‌ای میان کمیته‌های بین‌المللی المپیک، پارالمپیک، کمیته برگزاری المپیک توکیو، دولت ژاپن و فرمانداری توکیو سیاست‌های حضور تماشاگران تعیین شود.
اتخاذ تصمیمات تازه درباره حضور تماشاگران در مسابقات در شرایطی است که در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. چندی قبل روزنامه آساهی ژاپن اعلام کرد کمیته برگزاری المپیک توکیو قصد دارد تا از پذیرش تماشاگران عادی در مراسم افتتاحیه این بازی‌ها خودداری کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: