kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۴۲۴
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
رئیس‌ سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

 

رئیس ‌سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هر کالایی که در کشور تولید شود بلافاصله واردات آن ممنوع می‌شود و اجازه نمی‌دهیم تولیدکنندگان در این زمینه با خسارت رو‌به‌رو شوند.
به گزارش ایرنا، عباس تابش روز چهارشنبه در مراسم افتتاح خط تولید کولر گازی صنعتی در یک شرکت تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، اظهار داشت: اکنون در حوزه لوازم خانگی ضعف مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد که سامانه رصد کالای قاچاق به عنوان یک زیرساخت در این زمینه راه‌اندازی شده و باید اجرایی شود.
تابش اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی و تمامی دستگاه‌هایی که در زمینه قاچاق کالا فعال هستند باید در این زمینه ورود کنند و نقش خود را به درستی اجرا نمایند.
وی اظهار داشت: کاهش قاچاق کالای لوازم خانگی ارتباط مستقیمی با کاهش بهای تمام شده تولید دارد و در نهایت به نفع مصرف‌کننده است که امیدواریم این مهم در کشور ساری و جاری شود.
این مسئول گفت: امروزه نسبت به سال‌های گذشته، شرایط متفاوتی را شاهد هستیم و در بسیاری از موضوعات با پیشرفت و رشد تولید مواجه شده ایم.
وی با بیان اینکه برای ادامه مسیر و ارتباط با کشورهای خارجی ۲ راه وجود دارد، افزود: کشورهای خارجی یا شرایط ما را قبول نمی‌کنند که بدین وسیله توفیقات بیشتری در کشور حاصل می‌شود و یا قبول می‌کنند که در آن صورت کشور ایران تعیین‌کننده شرایط می‌شود.
رئیس ‌سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: وقتی واکسن در کشور تولید نشده بود در واردات این محصول تحریم بودیم ولی بلافاصله بعد از تولید واکسن تحریم‌ها برداشته شد که همین مدل در چارچوب‌های مختلفی می‌تواند عملیاتی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: