kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۴۱۵
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱

 

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: سه عضو یک گروه که در پوشش خرید و فروش ارز دیجیتال (بیت‌کوین)، ۳۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.
سرتیپ دوم «غلامرضا جعفری» افزود: پس از تشکیل چند فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری یک نفر از طریق خرید و فروش بیت کوین (ارز دیجیتال)، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی هرمزگان قرار گرفت. وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی که خود را به عنوان مسئول انجام ارز دیجیتال معرفی کرده با جلب اعتماد افراد متعهد شده در ازای سرمایه‌گذاری، ۱۰ درصد سود فعالیت در بازار ارز دیجیتال را به سرمایه‌گذاران دهد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: متهم پس از دریافت سرمایه از شکات، در ماه‌های نخست، با پرداخت سود حاصله اعتماد شکات و مالباختگان را در جهت افزایش سرمایه جلب کرد و پس از دریافت مبالغی به عنوان افزایش سرمایه از مالباختگان، متواری شد.
سردار جعفری گفت: با اقدامات پلیسی محل زندگی متهم در یکی از شهرستان‌های استان فارس شناسایی شد که گروهی از کارآگاهان با گرفتن نیابت قضایی به شهرستان مورد نظر اعزام شدند و با رصد مسیرهای تردد وی، پس از چند روز تعقیب و مراقبت، محل‌های پنهان شدن نامبرده شناسایی و طی یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
به گفته رئیس پلیس استان درتحقیقات فنی، متهم به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی با ۲ نفر از همدستان خود اعتراف کرد که با توجه به اظهارات متهم و شناسایی سایر همدستان وی، محل اختفای سایر اعضای این باند نیز شناسایی و در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر شدند. سردار جعفری یادآور شد: متهمان پس از تحقیقات جامع و تکمیل پرونده، و اعتراف به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: