kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۳۵۷
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵

 


فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری۷۳۶ متهم در طرح رعد و ۲۷۵ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در طرح کاشف خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در تشریح دستاورد‌های دو طرح رعد و کاشف پلیس تهران با اشاره اینکه این دو طرح عملیاتی در پلیس‌های پیشگیری و آگاهی انجام می‌شود، بیان داشت: رویکرد طرح رعد برخورد با مجرمان حوزه هر کلانتری است و در طرح کاشف با باندها و گروه‌های سارقان حرفه‌ای و مجرمان سابقه‌دار برخورد می‌شود.
رحیمی با اشاره به اینکه با اجرای ۲۶۰ حکم در مرحله جدید طرح رعد، ۷۳۶ نفر دستگیر و ۴۵ باند که اقدام به سرقت می‌کردند منهدم شدند، افزود: در این طرح بیش از چهار هزار و ۳۸۴ قلم اموال مسروقه کشف و ۷۰۲ پرونده سرقت بسته شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش اموال مکشوفه ۳۵ میلیارد تومان است، ادامه داد: در این طرح ۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در طرح کاشف نیز ۲۷۵ سارق سابقه دار و حرفه‌ای دستگیر شدند، اظهار داشت: مجرمان دستگیر شده در جرایمی چون سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف، قتل و... مشارکت داشته‌اند و این افراد در قالب ۷۵ باند فعالیت می‌کردند که دو هزار و ۵۳۷ قلم اموال سرقتی مردم از آنان کشف شد.
رحیمی ادامه داد: سلسله طرح‌های پلیس پایتخت به منظور استقرار امنیت و آرامش در پایتخت به طور مستمر اجرا و با مجرمان برخورد قاطعانه خواهد شد.
تبعات قطع برق برای پلیس
رئیس‌پلیس تهران بزرگ همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درخصوص تاثیر خاموشی بر مسائل امنیتی پایتخت، گفت: از لحاظ امنیتی مشکلی نداریم چرا که ما از قبل اطلاع داشتیم که قرار است چنین اتفاقاتی بیفتد بنابراین پیش‌بینی کامل را کرده بودیم.
وی از به‌کارگیری ماموران یگان امداد و مأموران انتظامی برای کمک به پلیس راهور و استقرار در تقاطع‌های مهم خبر داد و افزود: با توجه به خاموشی چراغ‌های راهنمایی در تقاطع‌های مهم و پر ترافیک که بر روی ترافیک سطح شهر تاثیر می‌گذارند ماموران سایر رده‌ها به کمک پلیس راهور آمده و در این تقاطع‌ها مستقر شده‌اند.
رحیمی با بیان اینکه تلاش و فعالیت ماموران پلیس چه در شب و چه در روز بیش از پیش افزایش یافته است درخصوص جدا‌سازی برق چراغ‌های راهنمایی از شبکه برق محلات گفت: با دوستان در شهرداری در این مورد صحبت کردیم که برای برق چراغ راهنمایی فکری کنند که یا به صورت برق اضطراری یا به صورت برق خورشیدی مشکل را حل کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: