kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۳۴۵
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳طبق گزارشی جدید، مصونیت توئیتر در هند درخصوص محتوایی که کاربرانش منتشر می‌کنند از بین رفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق اسناد مربوط به شکایتی از توئیتر در هند، دولت این کشور اعلام کرد شبکه اجتماعی مذکور دیگر در برابر محتوایی که کاربران در پلتفرمش منتشر می‌کنند، مصون نیست. به عبارت دیگر از این پس توئیتر در قبال محتوای انتشاریافته مسئولیت قانونی دارد زیرا نتوانسته با قوانین جدید فناوری اطلاعات این کشور خود را سازگار کند. این نخستین بیانیه رسمی دولت هند پس از لغو مصونیت توئیتر است. البته قبلاً مقامات این کشور بارها از عدم همخوانی شبکه اجتماعی با قوانین شکایت داشتند.
اختلافات زیاد و کشمش‌های علنی نگرانی‌ها درباره سخت‌تر شدن شرایط فعالیت شرکت‌های آمریکایی در هند را افزایش داده است. علاوه‌بر آن وضع قوانین سختگیرانه نیز بر وخامت اوضاع افزوده است.
طبق اسنادی که به دادگاه عالی هند ارائه شده، وزیر فناوری اطلاعات این کشور ادعا می‌کند عدم همخوانی توئیتر با قوانین به نقض قانون فناوری اطلاعات این کشور منجر شده و در نتیجه این شبکه اجتماعی مصونیت خود در قبال محتوایی که کاربران در پلتفرم منتشر می‌کنند را از دست می‌دهد.
قوانینی جدید فناوری اطلاعات هند از اواخر می‌۲۰۲۱ میلادی اجرایی شده‌اند و هدف آنها قانونمند ‌سازی محتوای شبکه‌های اجتماعی است. علاوه‌بر آن قوانین مذکور شرکت‌های فناوری را موظف می‌کند تا پست‌های ناقض قوانین را به سرعت حذف کنند.
وزیر فناوری هند نیز به دلیل نقض قوانین از توئیتر انتقاد کرده است. توئیتر نیز هنوز به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: