kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰

 


وکیل سرمربی سابق آرژانتینی پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به فیفا از این نهاد خواست به خاطر پرداخت نشدن مطالبات موکلش پرسپولیس را مجازات کند.
پس از رد اعتراض باشگاه پرسپولیس مربوط به پرونده کالدرون و دستیارش در CAS، سرخ‌ها در پرونده مربی آرژانتینی تا ۹ تیر و دستیارش تا ۱۱ تیر فرصت داشتند تا مطالبات آنها را پرداخت کنند که این مهم انجام نشد.در همین رابطه دیروز وکیل کالدرون و دستیارش با ارسال نامه‌ای رسمی به کمیته انضباطی فیفا، از آن نهاد خواست با توجه به پرداخت نشدن مطالبات موکلانش، باشگاه پرسپولیس مجازات شود.درباره مجازات‌های فیفا هیچ چیز قطعی نیست اما اگر طبق روال پرونده‌های قبلی پرسپولیس باشد، ابتدا فرصت یک‌ماهه تعیین می‌شود و پس از آن جریمه نقدی شامل حال باشگاه می‌شود. پس از آن با تعیین فرصت یک ماهه جدید، در صورت پرداخت نشدن پول طلبکار، پنجره نقل‌وانتقالاتی بسته خواهد شد. البته در پرونده کالدرون هنوز کمیته انضباطی فیفا اقدامی نکرده است.باشگاه پرسپولیس در پرونده کالدرون محکوم به پرداخت ۵۸۰ هزار دلار و در مورد خواکین دستیارش محکوم به پرداخت ۹۵ هزار دلار شده که به این مبالغ ۵ درصد سود سالیانه نیز اضافه می‌شود.
هشدار AFC به النصر و استقلال
کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد که بازی‌های نماینده‌های ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد و چنانچه استقلال و النصر کشور میزبان را انتخاب نکنند خود AFC تصمیم خواهد گرفت.طبق قرعه کشی کنفدراسیون فوتبال آسیا باید استقلال در تهران از الهلال و النصر هم در عربستان از تراکتور ‌‌سازی پذیرایی می‌کرد.اما کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که قانون بازی در زمین بی‌طرف بین تیم‌های ایرانی و عربستانی همچنان پابرجا است تا جایی که AFC از دو باشگاه ایرانی و عربستانی خواست که ظرف دو هفته کشور میزبان خود را معرفی کنند.هم استقلال و هم النصر اصرار دارند که در ورزشگاه خانگی خود میزبانی کنند.
نضال بحران، سخنگوی بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت‌و‌گویی که با روزنامه الاقتصادیه عربستان داشت، گفت: بازی نماینده‌های ایران با عربستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قطعا در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد. چنانچه استقلال و النصر کشور میزبان را اعلام نکنند خود AFC تصمیم خواهد گرفت.او درباره این سؤال که آیا هواداران می‌توانند در دیدار استقلال و الهلال و النصر با تراکتور به ورزشگاه بروند، گفت: همه چیز برعهده کشور میزبان است تا جایی که اگر آنها شرایط میزبانی از هواداران را داشته باشد و محدودیت کرونایی وجود نداشته باشد هواداران می‌توانند به ورزشگاه بروند.
برزیل نخستین فینالیست کوپا آمه‌ریکا
تیم ملی فوتبال برزیل با پیروزی یک بر صفر برابر پرو به فینال کوپا آمه‌ریکا راه پیدا کرد.
نخستین بازی نیمه نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا 2021 برگزار شد. در این دیدار که به میزبانی برزیل برگزار شد این تیم موفق شد که با یک گل برابر پرو به پیروزی دست پیدا کند تا راهی فینال کوپا آمه ریکا شود. تک گل برزیل را پاکوئتا روی پاس نیمار به ثمر رساند. در دیگر دیدار این مرحله آرژانتین به مصاف کلمبیا خواهد رفت تا پیروز این دیدار به مصاف برزیل در فینال برود.

نام:
ایمیل:
* نظر: