kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۳۰۰
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹

 

یکی از قضات دادگستری استان یزد پیشنهاد رشوه را رد و پاداش دریافتی آن از سوی رئیس کل دادگستری را به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص داد.
زن و شوهر جوانی که با یک دستگاه ماشین خارجی، اقدام به ورود مقدار ۲۴۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از یکی از استان‌های جنوبی کشور به استان یزد را داشتند با هوشیاری نیروهای پلیس شناسایی و دستگیر و پس از تشکیل پرونده به محاکم قضایی استان
معرفی شدند.
قاضی جوان یزدی به نام ایمان جعفری مسئول رسیدگی به این پرونده در استان شد تا پس از بررسی‌های لازم حکم خود را درخصوص این پرونده صادر کند اما در حین رسیدگی به این پرونده، شخصی با مراجعه به دفتر این قاضی جوان مقدار زیادی سکه طلا را که در جعبه‌ای زیبا جای داده شده بود به قاضی داده و درخواست صدور حکم به نفع متهمین پرونده و همین‌طور آزادی خودرو توقیف‌شده را داشت.
قاضی جوان اما به محض دریافت این پیشنهاد، جعبه سکه‌های طلا را تحویل گرفته و با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری استان این موضوع را با وی در میان گذاشته و پس از تکمیل صورت جلسه در این خصوص، حکم قانونی و شرعی را نیز صادر کرد.
رئیس کل دادگستری استان یزد هم با مشاهده برخورد و رفتار قاضی جوان یزدی که از روی صداقت، ایمان و وظیفه‌شناسی رشوه را رد و حکمی عادلانه صادر کرد، تصمیم به تقدیر از وی گرفته و مبلغی را در قالب یک کارت هدیه به انضمام لوحی تقدیر به وی اهدا کرد.
قاضی جوان اما مبلغی را که به عنوان هدیه از سوی رئیس کل دادگستری دریافت کرده بود در اقدامی ایثارگرانه و خداپسندانه به آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد اختصاص داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: