kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۲۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
رئیس‌گشت تعزیرات حکومتی تهران:
رئیس‌گشت تعزیرات حکومتی تهران ضمن اشاره به غیرواقعی بودن تخفیف‌های 50 درصدی برخی فروشگاه‌ها گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای حق عمده‌فروشی به متقاضیان را ندارند.

ناصر مدیحی طامه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تخفیف‌هایی که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روی محصولات مختلف اعمال می‌شود، اظهارداشت: تمام این تخفیف‌ها غیر واقعی هستند چرا که قیمت اقلام به صورت غیر واقعی روی کالا‌ها درج می‌شود. متاسفانه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نظارتی روی این موضوع ندارد و در هر فروشگاه قیمت اقلام مختلف اعم از خوراکی و غیر خوراکی با توجه به سلیقه متصدیان روی کالا‌ها درج می‌شود.
مدیحی افزود: در بررسی یکی از پرونده‌ها و در فروشگاهی شاهد فروش اقلام با تخفیف ۵۰ درصدی بودیم، لذا در حالت کلی ما موضوعی با عنوان تخفیف ۵۰ درصدی در فروشگاه‌ها نداریم و این تخفیف‌ها غیر واقعی است و صرفا برای فریب مشتریان توسط متصدیان فروشگاه‌ها صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه برخی از فروشگاه‌ها با عنوان فروش فوق‌العاده اقدام به انجام تخلفات متعدد در بحث گرانفروشی می‌کنند، ادامه داد: فروش فوق‌العاده یک کالا باید به تایید اتحادیه مربوط به آن کالا برسد و بعد از آن است که در فروشگاه‌ها فروش فوق‌العاده اقلام صورت بگیرد، در سال فقط باید یک یا دو مرتبه فروش فوق‌العاده در فروشگاه‌ها انجام شود.
قیمت برنج ایرانی ۳۸ هزار تومان است
رئیس‌گشت تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه سقف قیمت عرضه هر یک کیلوگرم برنج ایرانی در فروشگاه‌ها ۳۸ هزار تومان است، گفت: در بررسی عرضه برنج‌هاشمی در برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای دریافتیم که این محصول با قیمت ۴۵ هزار تومان در حال عرضه به مشتریان بوده که این به نوبه خود تخلف گرانفروشی است.
مدیحی افزود: در بازرسی یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشاهده شد که در این مرکز شکر به صورت مخفیانه در انباری دپو شده و خارج از شبکه توزیع به دست شهروندان می‌رسد؛ هیچ فروشگاه زنجیره‌ای حق عمده‌فروشی در محصولات را ندارد و باید کالا‌ها اعم از خوراکی و غیر خوراکی به صورت خرد به دست متقاضیان و مصرف کنندگان برسد. وی بیان داشت: با توجه به مشاهدات بازرسان گشت مشترک تعزیرات، پس از تشکیل پرونده گرانفروشی در بحث عرضه اقلام خوراکی در فروشگاه‌های زنجیره ای، ضمن دادن اخطار پلمب به واحد‌های صنفی متخلف، در صورت تکرار تخلف‌ از سوی آنها، جریمه‌های سنگین مالی برایشان اعمال شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: