kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۱۰۰۷
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۷
به همت حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد جهان و عنواندار المپیک یک مدرسه در روستای محروم مرزی منطقه چابهار افتتاح شد.


حسن رحیمی مدال‌آور المپیک و قهرمان کشتی جهان در راستای مسئولیت اجتماعی خود با حمایت خیرین در قالب مؤسسه فرهنگی هنری خادمین علی بن ابیطالب یک مدرسه سه کلاسه دخترانه در مقطع تحصیلی دبیرستان را در
۳۰ کیلومتری مرز ایران و پاکستان و در روستای محروم ملاآباد منطقه کشاری افتتاح کرد.
حسن رحیمی طی دو سال گذشته و پس از حمله تمساح ایرانی به دختربچه بلوچ بارها برای اهدای کمک در منطقه ملاآباد کشاری حضور داشته و فعالیت‌های مختلفی را نیز دنبال کرده است. دختران این منطقه به دلیل نداشتن فضای آموزشی، امکان تحصیل بیشتر ششم دبستان را نداشتند، به همین منظور ساخت مدرسه سه کلاسه ویژه دختران در مقطع دبیرستان یکی از برنامه‌های محوری حسن رحیمی بود که در نهایت با همکاری و پیگیری خیرین، اقدامات لازم از ساخت تا بهره‌برداری از این دبیرستان فراهم شد.
اکنون پس از ۶ ماه از تاریخ کلنگ‌زنی مدرسه، امکان تحصیل برای دختران این روستا و روستاهای منطقه کشاری که دارای ۸-۷ هزار نفر جمعیت است، فراهم شده و مردم نیز به پاس زحمات حسن رحیمی که محوریت تأمین منابع ساخت این مدرسه را از نیکوکاران بر عهده داشت، مدرسه تازه تأسیس را به نام پهلوان حسن رحیمی نامگذاری کردند. در مراسم افتتاح مدرسه رسول خادم قهرمان جهان و المپیک نیز حضور داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: