kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۷۸۳
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
رئیس‌مجلس بامداد روز گذشته به صورت سرزده در مقابل یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا به سالمندان در شهر تهران حضور یافت و از نزدیک در جریان گلایه‌ها و مشکلات این قشر آسیب‌پذیر برای دریافت نوبت دوم واکسن قرار گرفت.


محمد باقر قالیباف که در جلسه علنی یکشنبه درباره ساماندهی تزریق دوز دوم واکسن کرونا به سالمندان و صفوف طولانی این قشر آسیب‌پذیر به دولت تذکر داده و گفته بود: «براساس گزارش‌های مردمی در برخی مراکز برای تزریق نوبت دوم واکسن صفوف طولانی تشکیل شده که مسئولین اجرایی باید هرچه سریع‌تر نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند.» قالیباف ساعت ۵ صبح روز گذشته و پیش از طلوع آفتاب در منطقه ۳ تهران و مقابل حسینیه ارشاد که یکی از مراکز تزریق واکسن به سالمندان است حضور یافت.
به گزارش فارس و به نقل از خانه ملت، رئیس‌قوه مقننه کشورمان در این بازدید سرزده با تعدادی از سالمندان که اظهار می‌کردند از ساعت ۲ و ۳ بامداد در صف حضور پیدا کرده‌اند تا شاید با شروع کار مرکز بتوانند واکسن دریافت کنند، گفت‌و‌گو کرد.
در این گفت‌و‌گوها سالمندان حاضر با گلایه شدید از نحوه مدیریت فرآیند تزریق واکسن و نیز اطلاع‌رسانی آن تاکید می‌کردند که برخلاف تبلیغاتی که درباره ساماندهی واکسن منتشر می‌شود، برای هیچ‌کدام از آنها پیامکی برای دریافت واکسن ارسال نشده و روزها باید ساعت‌ها در صف بایستند و بدون دریافت واکسن به منزل برگردند.
این افراد که عمدتا سنین حدود ۸۰ سال و بالاتر داشتند، همچنین تاکید داشتند که با وجود آنکه آنها از ساعات اولیه بامداد در این مراکز حضور یافته و روی برگه‌ای ثبت‌نام می‌کنند اما مراکز تزریق واکسن به این نوبت‌ها توجه نمی‌کنند.
یکی از سالمندان در این بازدید خطاب به رئیس‌مجلس گفت: شما چند روز پیش درباره این موضوع به دولت تذکر دادید اما کماکان این مشکل حل نشده و توجهی به سالمندان ندارند، چرا وقتی دولت اعلام می‌کند مشکلی در تزریق واکسن نیست ما باید هر روز این چنین دچار مشکل باشیم؟ چرا این مسئله را مدیریت نمی‌کنند؟
مرد جوانی هم که به گفته خودش برای ثبت‌نام مادرش در فهرست از ساعت 2 بامداد به این مکان مراجعه کرده بود، به دکتر قالیباف گفت: من خواهشم از شما این است که به این مراکز بگویید وقتی مردم خودشان از ساعات اولیه بامداد اقدام به حضور و ثبت‌نام و ایستادن در صف می‌کنند، با آغاز تزریق واکسن در صبح، به این فهرست و نوبت‌ها توجه کنند.
یک مرد کهنسال نیز به رئیس‌مجلس اظهار داشت: من نوبت اول واکسن را 19 اردیبهشت دریافت کرده‌ام و بنا بود 19 خرداد واکسن بزنم اما هیچ پیامکی برای من ارسال نشده است و چندبار مراجعه کرده‌ام و بدون تزریق واکسن بازگشته ام.
انتقاد قالیباف از نابسامانی تزریق دوز دوم واکسن کرونا
رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پایان این بازدید سرزده بامدادی در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه گزارش‌های مردمی در روزهای اخیر حکایت از صفوف طولانی در برخی از مراکز تزریق دوز دوم واکسن داشت، اظهار داشت: به نظر می‌رسد هم مراکز تزریق محدود است و هم پیامک نیز به افراد ارسال نمی‌شود و لذا نظم و انضباط تزریق دوز اول دیده نمی‌شود.
قالیباف با تاکید بر اینکه در این زمینه در اجرا شاهد‌اشکالات جدی هستیم، گفت: مسئولان این حوزه حتی اگر محدودیتی در میزان واکسن دارند باید همان مقدار را به نحوی مدیریت کنند تا شاهد این نابسامانی‌ها نباشیم.
وی افزود: گله‌مندی دیگر سالمندان این است که با وجود آن‌که مردم از ساعات اولیه خودشان حضور یافته و ثبت‌نام می‌کنند، وقتی مراکز آغاز به کار می‌کنند به این فهرست‌های مردمی توجهی نمی‌شود.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست‌های مردمی که خواستار پیگیری این مشکلات توسط وی بودند، گفت: این مسائل و مشکلات را من حتما از مسئولان پیگیری می‌کنم و باید تاثیر آن در این صفوف دیده شود‌.
قالیباف تاکید کرد: دولت و مسئولان وزارت بهداشت موظف هستند هرچه زودتر این مشکلات را برطرف کرده و فرایند تزریق واکسن به اقشار مختلف به خصوص سالمندان را به نحوی ساماندهی کنند که نیاز به حضور و ازدحام آنها در نخستین ساعات بامداد مقابل مراکز دریافت واکسن نباشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: