kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۴۲۹
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد
وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت بلیت هواپیما افزایش نداشته و شورای عالی هواپیمایی کشوری نیز جلسه‌ای در این خصوص برگزار نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی عصر دیروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه شرکت عمران شهرهای جدید با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره ماجرای اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلم‌ها گفت: دیروز جلسه فوق‌العاده کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور اعضای اصلی، پلیس راه و سه استان مربوطه برگزار و در این جلسه گزارش‌ها بررسی شده و نتایج آن اعلام خواهد شد.
وی گفت: نوسازی ناوگان را چند سال است که پیگیری می‌کنیم و ۵۵ هزار دستگاه کامیون بالای ۴۰ سال داریم. متوسط عمر ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید کاهش یابد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: متوسط عمر اتوبوس‌ها ۱۱ سال، مینی‌بوس‌ها ۲۴ سال و سواری‌ها تقریباً در خط صفر است که نوسازی خوبی برای سواری‌های کرایه صورت گرفته است.
اسلامی درباره واردات کامیون با عمر زیر سه سال، تصریح کرد: هزار و ۵۰۰ کامیون زیر سه سال در گمرکات مانده است. دستگاه‌های مربوطه همکاری کنند تا سریع‌تر اجازه ترخیص آنها صادر شود. همچنین با دو خودروساز داخلی قرارداد داریم که ۸۰ درصد رقم خرید آنها از محل تسهیلات به راننده و ۲۰ درصد از محل آورده راننده همراه با یک کامیونت فرسوده است.
وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه تأمین قیمت بلیت هواپیما بیان کرد: براساس قانون قیمت بلیت هواپیما آزاد است و شرکت‌های هواپیمایی براساس عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند اما برای آنکه در حق مردم اجحاف نشود، ما برای آن سقف تعیین کردیم و از این روش قیمت بلیت را کنترل و نظارت می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: