kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۳۷۵
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸


در پی فرو ریختن بخشی از ساختمان یک مجتمع مسکونی در فلوریدا که حداقل چهار کشته، چند زخمی و 159 مفقودی داشته، رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام وضع اضطراری موافقت کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، مقامات محلی در ایالت فلوریدا دیروز از افزایش تعداد مفقودی‌های ریزش ساختمان ۱۱ طبقه به ۱۵۹ نفر و همچنین چهار کشته خبر دادند.
به نوشته آرتی، «دانیلا لیوین» شهردار منطقه «میامی-دید» جمعه بعداز ظهر به خبرنگاران گفت: عملیات جست‌وجو و نجات در شهر «سرفساید» برای نجات زنده ماندگان احتمالی زیر آوار مانده ادامه دارد و امیدوار است که امدادگران بتوانند آنها را نجات دهند.
یک مسئول آتش‌نشانی نیز به رسانه‌ها گفت که امدادگران پنجشنبه شب صداهایی از زیر آوار می‌شنیدند.
بعد از فرو ریختن بخشی از یک ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه در شهر تفریحی «سرفساید» نزدیک شهر میامی در ایالت فلوریدا در ساعات بامدادی روز پنجشنبه (به وقت آمریکا)، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا موافقت کرد و دستور داد کمک‌های فدرال برای تکمیل تلاش‌های محلی و ایالتی ارائه شود.
کاخ سفید اعلام کرد این اقدام رئیس‌جمهور به وزارت امنیت داخلی و آژانس مدیریت امور اضطراری فدرال این امکان را می‌دهد که در زمینه کمک‌رسانی هماهنگی کنند.
در پی این حادثه، ۵۵ واحد آپارتمانی تخریب شد و طبق گزارش‌ها، گرچه ده‌ها نفر تخلیه شدند، هنوز بین 159 نفر سرنوشت مشخصی ندارند و مفقود تصور می‌شوند.
طبق گزارش رویترز، گروه‌های امداد و نجات پنجشنبه عملیات جست‌وجو برای یافتن افراد گرفتار شده در زیر آوار ناشی از فرور ریختن این ساختمان را شروع کردند.
منابع عبری زبان به نقل از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که ۲۰ تن از مفقودی‌های حادثه فروریختن مجتمع مسکونی در فلوریدای آمریکا، از ساکنان فلسطین اشغالی هستند.
«چارلز بورکت» شهردار سرفساید گفت که مدیر مجتمع به او اطلاع داده هنگام این حادثه فاجعه‌بار، مجتمع پر بوده و احتمال اینکه افراد زنده از زیر آوار خارج شوند، بسیار کم است.
علت ریزش این ساختمان ۴۰ ساله در عرض چند ثانیه هنوز مشخص نیست اما به گفته مقام‌های محلی، این ساختمان از ناحیه سقف و بخش‌های دیگر در دست تعمیر بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: