kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۳۱۰
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶

 

استاندار خوزستان با‌ اشاره به کاهش ۴۸درصدی ذخایر آب پشت سدهای استان خوزستان گفت: در حال برنامه‌ریزی برای پشت سر گذاشتن تابستان با کمترین مشکل هستیم چرا که خوزستان به لحاظ تنش آبی در شرایط سختی است.
قاسم سلیمانی ‌دشتکی در حاشیه کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۷ طرح زیربنایی و خدماتی در منطقه آزاد اروند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خوزستان به لحاظ خشک سالی و تنش آبی در سالی سخت قرار دارد و سعی بر این است با برنامه‌ریزی دقیق از جمله ممنوعیت کشت شلتوک و محدودیت کشت فصلی، مصرف آب در این استان به درستی مدیریت شود.
وی افزود: در این راستا تامین آب کشت‌های دائم، دام و همچنین آب آشامیدنی در اولویت قرار دارد و امیدواریم با کمترین مشکل این دوره را پشت سر بگذاریم.
سلیمانی ‌دشتکی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد اروند ‌اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در منطقه آزاد اروند به خصوص در صنایع فولاد انجام شده و تولید فولاد از ۴.۵ میلیون تن در این منطقه آزاد به سرعت در حال افزایش است و در صنایع پایین‌دستی و بالادستی پتروشیمی نیز ۱۱۰ پروژه در این منطقه طراحی شده که در سال جاری و سال‌های آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی همچنین افزود: در زمینه زیرساخت‌های توسعه‌ای خوزستان نیز کارهای ارزشمندی در بخش‌ راه، آب و برق در حال اجرا است که نتیجه آن را در سال جاری مردم استان خواهند دید. استاندار خوزستان به آغاز عملیات اجرایی خط ریلی شلمچه خرمشهر با دستور رئیس‌جمهوری ‌اشاره کرد و گفت: در بحث راه‌سازی نیز طرح‌های بزرگی در استان خوزستان در دست اجرا است.
17 طرح صنعتی، زیربنایی و خدماتی به ارزش بیش از ۹ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی و ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: