kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۲۶۳
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶
رئیس‌ ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: واکسن میلاد وزارت دفاع امروز در زمره واکسن‌های موفق کشور قلمداد می‌شود که ان‌شاءالله در آینده نزدیک به مصرف عمومی در سطح کشور خواهد رسید.

 سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح در آئین اعطای نشان «شفاء» و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و کارکنان فعال نیروهای مسلح در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: امروز به امر فرماندهی معظم کل قوا این مراسم برای قدردانی از مجاهدت و ایثارگری شهدای مدافع سلامت، فرماندهان و مدیرانی که در مسیر مقابله با ویروس کرونا تلاش کردند، برنامه‌ریزی و برگزار گردیده است و بنده نیز به نیابت از فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم جهت اعطای نشان و قدردانی حضور دارم.
به گزارش فارس، وی با‌ اشاره به حضور پرشکوه مردم در حماسه انتخابات ۲۸ خرداد تصریح کرد: ۲۸ خرداد حماسه دیگری از حضور آگاهانه ملت ایران بود که به کوری چشم دشمنان وارد عرصه شدند و با بصیرت سرنوشت کشور را تعیین کردند.
سرلشکر باقری با تاکید بر اهمیت نقش دولت در حل مشکلات گفت: امیدواریم دولت آینده، بتواند به یاری خداوند با همکاری مردم بهتر از گذشته مشکلات و مسائل کشور را پیگیری کند و در سیاست خارجی با عزت و سربلندی بیشتر و همچنین در حوزه رفاه و امنیت کشور در کنار نیروهای مسلح بتوانند به خدمت شایسته‌تری بپردازد.
رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح اعطای نشان «شفاء» به مدافعان سلامت را بیانگر رضایت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از نیروهای مسلح دانست و ادامه داد: نیروهای مسلح در اجرای امر فرماندهی معظم کل قوا همانند تمامی صحنه‌هایی که کشور با بحران و مشکلی مواجه می‌شد، با قدرت به میدان آمده و در حوزه‌های مختلف، به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند؛ البته نیروهای مسلح در عین حال مسئولیت اصلی دفاع و امنیت کشور را نیز عهده‌دار بودند و در آن عرصه هم لحظه‌ای غفلت نکردند.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در بخش‌های مختلف وارد عرصه کمک به حوزه بهداشت و درمان شدند، گفت: نیروهای مسلح از طریق توسعه تخت‌های بیمارستانی، ایجاد بیمارستان‌های سیار و صحرایی توانستند در آن روزهای نخست شیوع این بیماری ناشناخته به بخش بهداشت و درمان کشور که تحت فشار مضاعفی قرار گرفته بود، به سرعت کمک کنند و زمینه مراقبت، درمان و کنترل بیماری را در سطح کشور فراهم آورند.
سرلشکر باقری تصریح کرد: نیروهای مسلح در حوزه تحقیق و پژوهش در بخش کیت‌های آزمایشگاهی، ساخت داروهای گوناگون، ساخت واکسن پیشگیری و سایر حوزه‌های پیشگیری و درمانی درخشش فراوانی داشتند؛ واکسن میلاد وزارت دفاع امروز در زمره واکسن‌های موفق کشور قلمداد می‌شود که ان شاءالله در آینده نزدیک به مصرف عمومی در سطح کشور خواهد رسید.
رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین تحقیقاتی که دانشگاه‌های علوم پزشکی سپاه و ارتش و سایر بخش‌ها در موضوعات گوناگون پیشگیری و مقابله با این بیماری از خود به نمایش گذاشتند نیز قابل توجه و قدردانی است.
وی به اقدام بسیج مستضعفین در اجرای طرح شهید سلیمانی‌ اشاره کرد و گفت: این طرح با حضور انبوه صدها هزار بسیجی قهرمان در سراسر کشور در حوزه کنترل بیماری و عوارض آن و رسیدگی به بیماران و خانواده‌ها به طور شبانه‌روزی انجام گرفته و همچنان ادامه دارد و توانسته در کنترل توسعه بیماری و عوارض آن کاملا موفق عمل کند.
سرلشکر باقری افزود: در حوزه کمک‌های مومنانه ملت عزیز ایران به سرعت ورود کردند و با مدیریت سازمان بسیج توانستند بسیاری از مشکلات اقشار آسیب‌پذیر جامعه را کنترل کنند؛ همچنین بسیاری از بخش‌های دیگر نیروهای مسلح نیز در این رابطه در کنار دولت قرار گرفته و خدمت‌رسانی کردند؛ این در حالی است که تمامی مرزها، امور امنیتی کشور، مسائل آموزشی، رزمایش‌ها، مأموریت‌ها و مسئولیت‌های نیروهای مسلح بدون حتی یک روز وقفه در حال انجام بوده و هست.
رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروی انتظامی در برقراری امنیت، مقابله با برخی نابسامانی‌ها در قاچاق کالا، کنترل ترافیک جاده‌ای، ایجاد نظم و انضباط شهری به طور شبانه‌روز در حال فعالیت است و در سایر زمینه‌هایی که نیروهای مسلح در آن ورود کردند، توانستند منشأ خدمات ارزشمندی در سطح کشور شوند.
وی خاطرنشان کرد: بخش بهداشت و درمان کشور همواره کمک نیروهای مسلح را به مثابه یک عامل اساسی در کنترل فشارها و مدیریت مناسب عنوان کرده و قدردان آن هستند.
سرلشکر باقری گفت: بنده نیز از فرماندهان و همه کارکنان بخش بهداشت و درمان نیروهای مسلح به ویژه خانواده‌های معزز شهدای حوزه سلامت که توانستند چنین خدمت شایسته‌ای را به انجام برسانند تشکر و قدردانی می‌کنم.
رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: امر فرماندهی معظم کل قوا در اعطای نشان «شفاء» و تقدیر از فرماندهان و مدیران بیانگر رضایت ولی امر مسلمین از تلاش‌ها و عملکرد عزیزان ما در این حوزه است که ان‌شاءالله موجب رحمت و عنایت خداوند متعال نیز
خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: