kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۰۴۱
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
مدیرکل حریم شهرداری تهران از تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز خبر داد.

به گزارش فارس، جلسه مشترک مدیرکل حریم شهرداری تهران، رئیس‌سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و رئیس‌امور اراضی استان تهران با موضوع بررسی راهکارهای مقابله جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محدوده حریم شهر تهران، برگزار شد.
مدیرکل حریم شهرداری تهران در این جلسه با بیان اینکه شهر تهران دارای هزار و 320 کیلومترمربع حریم است، گفت: حریم شهر تهران به‌عنوان ریه‌های تنفسی پایتخت از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره حفظ و صیانت از آن در برابر ساخت‌وسازهای غیرمجاز مورد توجه شهرداری تهران در این دوره مدیریت شهری بوده است.
علیرضا صادقی افزود: از آنجایی ‌که حریم تهران در ۱۱ منطقه شهرداری تهران قرار دارد، ما به‌عنوان یکی از نهادهای متولی درصدد هستیم تا از طریق نگهداشت و حفظ حریم به بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط‌زیست کمک کرده و با ایجاد ظرفیت‌های گردشگری شامل تفرجگاه‌های طبیعی و تاریخی از توسعه افسارگسیخته شهر تهران جلوگیری کنیم.
وی ادامه داد: اداره کل حریم با بهره‌گیری از تمام توان و ظرفیت خود آمادگی همکاری لازم را برای حفاظت و صیانت از حریم شهر تهران دارد؛ در این راستا پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای مشترک فی‌مابین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران به‌منظور همکاری جهت مقابله با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در محدوده حریم شهر تهران تهیه ‌شده که طی روزهای آتی به امضاء می‌رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: