kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۰۳۹
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
سیر نزولی کرونا در تهران متوقف شده است
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای، جدیدترین آمار ابتلا و فوت ناشی از کووید 19 در کشور را اعلام کرد.

به گزارش وبدا، در اطلاعیه این مرکز آمده است: «از 30 تا 3۱ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۵۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۰۵ هزار و ۶۲۰ نفر رسید.
متاسفانه در طول این مدت، ۱۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳ هزار و ۱۰۱ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۲۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون ۲۲ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۶۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۵۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
تاکنون چهار میلیون و ۳۹۹ هزار و ۴۰۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به پنج میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۵۳ دُز رسید.
سیر نزولی کرونا در تهران متوقف شده است
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به کاهش میزان بستری‌ها در مراکز درمانی اعلام کرد: سیر نزولی کرونا در پایتخت متوقف شده است.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، علیرضا زالی عصر دیروز گفت: میزان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در تهران کماکان سیر ثابتی دارد و در ۲۴ ساعت گذشته هشت هزار و ۷۴۷ بیمار به صورت سرپایی به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کردند.
زالی تاکید کرد: تهران و سایر شهرستان‌ها وضعیت نارنجی دارند که البته از اوایل هفته سوم خرداد کاهش نزولی بیماری در تهران متوقف شده و سرعت کاهش بیماری کندتر شده است.
به گفته وی، در هفته چهارم خرداد ماه نسبت به هفته سوم خرداد ماه ۳.۳ درصد رشد در مراجعات سر پایی داشتیم که یک زنگ خطر جدی برای ما تلقی می‌شود.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: بیماران جدید بستری در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱۹ بیمار بوده که ۱۶۲ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.
زالی اظهار داشت: تعداد کلی بیماران بستری در استان تهران چهار هزار و ۱۹۲ بیمار است که هزار و ۱۵۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، نکته مهم این است که در مقابل ۷۱۹ بیمار جدید تنها ۶۵۴ بیمار ترخیص شدند و میزان ترخیص کمتر از میزان بستری جدید است.
وی درباره واکسیناسیون در تهران گفت: تهران جزو پنج استان برتر کشور از نظر سالمندی است، آمارها نشان می‌دهد در هفته سوم وچهارم خرداد ماه میزان مرگ و میر در گروه سنی بالای ۷۰ سال نسبت به زمان مشابه کمتر شده که می‌توان پیش‌بینی کرد از آثار واکسیناسیون باشد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه از معاونت بهداشت درخواست دارم که مقادیر مناسب‌تر و تعداد مکفی واکسن در اختیار قرار گیرد، افزود: دو اولویت اصلی ما در تهران اولا واکسن دُز دوم گروه‌های بالای ۷۰ سال است و دوم افراد بالای ۷۰ سال که دُز اول واکسن را دریافت نکردند.
زالی تاکید کرد: کماکان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بهترین واکسن است و از شهروندان می‌خواهیم همچنان در مراکز تجمعی حضور پیدا نکنند و برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی از جمله با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از این وسایل استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: