kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۰۰۲۷
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵
با هدف ایجاد 4 هزار طرح اشتغال‌زایی
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: با تشکیل قرارگاه جهادی شهید صالحی، چهار هزار طرح اشتغال‌زایی و کاریابی ایجاد می‌شود و برای پنج هزار مددجو فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در آستانه ولادت باسعادت امام رضا (ع ) قرارگاه مشترک جهادی« شهید صالحی» با حضور مدیرکل کمیته امداد استان تهران، مسئول بسیج سازندگی تهران بزرگ و جمعی از مدیران و مسئولان دو مجموعه و فعالان عرصه جهادی استان تهران، فعالیت خود را با هدف استفاده از تجمیع ظرفیت‌ها به منظور اشتغال‌زایی با رویکرد راهبری شغلی آغاز کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در آیین افتتاح قرارگاه «شهید صالحی»،گفت: امیدواریم در جهت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال 1400 مبنی بر تولید، اشتغال‌زایی و مانع‌زدایی‌ها بتوانیم در کاهش فقر خانواده‌های نیازمند و اقشار آسیب پذیر گام برداریم.
سیدابوالفضل پرپنچی افزود: این قرارگاه با هدف هم‌افزایی و همکاری لازم برای خدمات به نیازمندان و تعامل دو طرفه در مشارکت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی با هدف اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند، پیرو تفاهم نامه کمیته امداد استان تهران و سپاه محمد رسول‌الله تشکیل شده است.
پرپنچی ادامه داد: با تشکیل این قرارگاه، چهار هزار طرح اشتغال‌زایی، راهبری شغلی و کاریابی ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و در همین جهت برای پنج هزار مددجو فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
وی بیان داشت: سه هزار و ۵۰۰ آموزش کسب و کار با رویکرد مهارت آموزی و ایجاد شغل و راهبری شغلی، دو هزار مورد شناسایی، هدایت، نظارت و ارزیابی طرح‌های راهبری شغلی، تشکیل و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از اجرای طرح‌های نوآورانه و دانش بنیان، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی، تأمین و بهسازی فضای کسب و کار، توسعه همکاری با جهادگران کارآفرین نیز از دیگر برنامه‌های این قرارگاه است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه اشتغال‌زایی با ارائه مشاوره شغلی و سنجش توانایی‌ها، مهارت‌ها و علاقه مندی مددجویان محقق می‌شود، گفت: امید است با همت عالی دو مجموعه اقدامات شایسته‌ای در جهت توانمند‌سازی نیازمندان شناسایی شده انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: