kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۹۶۱
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳

 


سرویس خارجی-
با عبور تعداد قربانیان کرونا در برزیل از مرز 500 هزار نفر، هزاران معترض به عملکرد رئیس‌جمهور این کشور که به «ترامپ برزیل معروف» است، به خیابان‌ها ریختند.
داده‌های وبگاه «ورلد امترز» نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل از 17 میلیون و 886 هزار نفر فراتر رفته و شمار فوتی‌ها نیز به بیش از 500 هزار نفر رسیده است. برزیل به لحاظ تعداد بالای تلفات، دومین کشور پس از آمریکا قرار دارد. با عبور فوتی‌ها از مرز نیم میلیون نفر در این کشور که رهبری آن در دست فردی است با مختصات «ترامپ»، هزاران معترض روز شنبه در خیابان‌های دست‌کم ۲۲ ایالت از ۲۶ ایالت این کشور به خیابان‌ها ریختند. به گزارش وبگاه خبری «آکسیوس»، معترضان با حمل
دست نوشته‌هایی، خواستار کنار رفتن «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهور این کشور از قدرت شدند. برزیلی‌ها رئیس‌جمهور کشورشان را بابت نداشتن سرعت کافی در تهیه واکسن‌های مورد نیاز و زیر سؤال بردن استفاده از ماسک مقصر می‌دانند. دولت برزیل با انتقادهایی درباره این مسئله رو‌به‌روست که فرصت‌های اولیه را برای خرید واکسن کرونا از دست داده است. این کشور قادر به تولید واکسن هم نیست. این اعتراض‌ها، در حالی برگزار شده که برزیل به لحاظ تعداد موارد ابتلا نیز در جایگاه سوم جهان قرار دارد. در همین حال، تنها ۱۲ درصد جمعیت این کشور در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند. ماه گذشته میلادی در یک نظرسنجی مشخص شد که میزان محبوبیت «بولسونارو» تنها ۲۴ درصد است. همین نظرسنجی مشخص کرد که اگر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ همین امروز برگزار می‌شد، «لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا»، رئیس‌جمهوری پیشین برزیل می‌تواند به راحتی در انتخابات پیروز شود. «بولسونارو» که به ترامپ برزیل مشهور است، از ابتدای همه‌گیری در این کشور در اظهارنظرهای خود این بیماری را دست کم گرفت، استفاده از ماسک را رد و درباره اهمیت واکسیناسیون ابراز تردید کرد. یک کمیته ویژه در سنای برزیل مسئول رسیدگی به واکنش دولت بولسونارو درباره کروناست و مسئله تلاش‌های به تاخیر افتاده برای خرید واکسن را مدنظر دارد.
تزریق یک میلیارد دوز واکسن در چین
خبر دیگر از کرونا اینکه طبق گزارش کمیسیون بهداشت چین تا روز شنبه بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا در سراسر چین تزریق شده است.
به گزارش تسنیم طبق آمارهای ارائه شده سرعت تزریق واکسن کرونا در کشور چین هر ماه بهبود یافته و تعداد بیشتری از مردم این کشور موفق به دریافت واکسن کرونا می‌شوند. با توجه به شیوع انواع جدید ویروس کرونا در هند و ویتنام مقامات چینی قصد دارند هرچه سریع‌تر اکثر مردم را در برابر ویروس واکسینه کنند. مقامات چینی امیدوارند با واکسیناسیون کامل این کشور در آینده نزدیک نگرانی نسبت به شیوع دوباره این ویروس نداشته باشند زیرا شیوع کرونا در جنوب غرب این کشور بار دیگر باعث اختلال در روند زندگی عادی شده است. شیوع کرونا در جنوب چین باعث اختلال در بنادری شده که برای تجارت جهانی نقشی کلیدی را ایفا می‌کنند. شیوع دوباره کووید-19 در این منطقه از چین می‌تواند تاخیر چندین ماهه در ارسال کالاهایی را به همراه داشته باشد که کمبود آنها در جریان فصل خرید می‌تواند باعث افزایش قیمت آنها شود. چین در میان کشورهایی قرار دارد که عملکرد خوبی در مهار کرونا داشته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: