kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۵۷۷
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰

 

رئیس ‌بنیاد مسکن کشور گفت: در مرحله دوم ۱۳۵ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده از زلزله در شهرستان دنا پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا، علیرضا تابش در بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا اظهار کرد: تاکنون پنج هزار پرونده ساخت‌وساز واحدهای آسیب‌دیده از زلزله به بانک‌های عامل معرفی شد که از این تعداد چهار هزار و ۱۰۰ پرونده برای دریافت تسهیلات انعقاد قرارداد شده است.
وی روند بازسازی‌ها در مناطق زلزله زده شهرستان دنا را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون یک هزار و ۷۰ واحد زلزله‌زده در شهر سی‌سخت پی‌ریزی شد، ۱۵۰ واحد اجرای سقف و ۱۰ واحد نیز تکمیل و آماده بهره‌برداری است.
تابش با بیان اینکه مشکلی برای تامین مصالح از جمله آجر، سیمان و میلگرد وجود ندارد، عنوان کرد: تسهیلات مرحله دوم بازسازی مناطق زلزله‌زده در این هفته و هفته آینده ابلاغ می‌شود.
وی ابراز داشت: در این مرحله ۱۳۵ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده از زلزله در شهرستان دنا پرداخت می‌شود که از این مقدار اعتبار ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۶۵ میلیارد تومان بلاعوض است.
رئیس ‌بنیاد مسکن کشورتصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده باید همه واحدهای آسیب‌دیده از زلزله در شهرستان دنا قبل از شروع فصل سرما تکمیل و به بهره‌برداری برسند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید گفت: کار تعمیرات یک هزار و ۶۶۴ واحد در این شهرستان انجام شده و یا در دست اقدام است.
حسین کلانتری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تسهیلات به بازسازی و تعمیرات ناشی از زلزله سی‌سخت تخصیص یافته است، تصریح کرد: از مجموع ۴۳۱ میلیارد تومان تسهیلات تعهدشده از سوی دولت، ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۱۴۱ میلیارد تومان آن بلاعوض بوده
است.
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن‌ماه شهر سی‌سخت را لرزاند و همچنان پس‌لرزه‌های آن ادامه دارد. در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد. ۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع سه هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: