kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۱۳۶
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸

 

توهین همتی به کشاورزان به خاطر تخریب جلیلی!
عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصویری ذیل تصویر جلیلی در جمع کشاورزان روستای عشق‌آباد شهرری، مدعی شد: «وقتی گفتم مدل مطلوب این دوستان کره شمالی است برخی باورشان نشد.» (!) حضور جلیلی در جمع کشاورزان و انتشار تصاویر آن با استقبال کاربران فضای مجازی مواجه شد اما تقلای تخریب جلیلی از سوی همتی در حالی است که با بررسی کاربران نکته‌سنج مشخص شد نقاشی منتشر شده که همتی آن را متعلق به کره شمالی معرفی کرده، متعلق به چین است نه کره شمالی و چهره سیاسی حاضر در آن مائو رئیس‌جمهور پیشین چین است نه رهبر سابق کره شمالی.
نکته جالب ماجرا اینجاست که همتی خود روزگاری سفیر ایران در چین بوده است اما تصویر مائو را نمی‌شناسد و او را با رهبر سابق کره شمالی اشتباه گرفته است!
این موضوع با واکنش‌های قابل‌توجه در فضای مجازی روبرو شد. در پی این گاف، تصاویری از بازدید رؤسای جمهور کشورهای مختلف جهان در حال بازدید از مزارع کشاورزی و فعالیت‌های دامداری منتشر شد.
سعید جلیلی در صفحه شخصی خود با اشاره به این موضوع نوشت: وقتی می‌گوییم شما نمی‌توانید دقیقاً منظورمان همین است جناب سفیر سابق ایران در چین.
از سوی دیگر، کشاورزان گندم‌کار را عامل تبدیل ایران به کره شمالی جا زدن در حالی است که در همه کشورهای پیشرفته و قدرتمند، کشاورزان به ویژه گندم‌کاران، به عنوان پایه قدرت و پیشرفت اقتصادی محسوب می‌شوند. همچنین همه اقتصاددانان در دنیا اتفاق‌نظر دارند که بخش کشاورزی یکی از 6 پیشران مهم برای جهش اقتصادی در هر کشوری است و از همه مهم‌تر این بخش، در حوزه امنیت اقتصادی و غذایی، حائز اهمیت راهبردی محسوب می‌شود.
تمسخر جلیلی به خاطر ملاقات با کشاورزان و گندم‌کاران توسط همتی (و تیم اصلاح‌طلبان) در حالی است که در اثر سوء مدیریت دولت، کشور هم اکنون از خودکفایی گندم فاصله گرفته و مجبور است سالانه چند میلیون تن، گندم و برنج و اقلام راهبردی کشاورزی وارد کند.
با این اوصاف باید پرسید آیا کشاورزان و تولید کنندگان باعث فقیر شدن کشور هستند یا سیاست‌های غلط دولتی که آقای همتی سه سال، سکاندار بانک مرکزی آن بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی: ممکن است مناظره سوم متفاوت از دو مناظره قبلی باشد
سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به احتمال تغییر در برگزاری مناظره روز شنبه از برگزاری جلسه برای تغییر در نحوه ساختاری مناظره سوم خبر داد.
به گزارش فارس، وی خاطرنشان کرد: مناظره سوم درباره مشکلات و دغدغه‌های مردم خواهد بود.
قاضی‌زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به درخواست دولت برای پاسخ به اظهارات برخی کاندیداها اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون، مقرر شد دولت در یک برنامه ضبط‌شده به مدت ۸ دقیقه، به اظهارات نامزدهای انتخابات در جریان نخستین مناظره پاسخ داده و از عملکرد خود دفاع کند.
عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات ریاست جمهوری زمان پخش برنامه دفاعیه دولت را پیش از آغاز سومین مناظره عنوان کرد و اظهار داشت: درصورتی‌که در مناظره سوم نیز درخواست و شکایتی به کمیسیون ارسال شود، تا پیش از پایان زمان تبلیغات، شکایت‌ها قابل‌رسیدگی و پخش است.
وی درباره محورهای فیلم ۸ دقیقه‌ای گفت: در جلسات کمیسیون نماینده وزارت کشور حضور داشت و از محورها مطلع است و به حوزه اطلاع‌رسانی دولت انتقال داده شده است.
قاضی‌زاده هاشمی درباره شکایت سید ابراهیم رئیسی و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی دو نامزد دیگر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای دفاع از خود در برابر مطالبی که دیگر نامزد‌ها در مناظره اول و دوم به آن‌ها گفتند، خاطرنشان کرد: کمیسیون به آقای رئیسی ۵ دقیقه و به آقای سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نیز ۲ دقیقه زمان برای دفاع از خود داد که البته این دو نامزد از وقت پاسخگویی خود صرف‌نظر کردند.
عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات ریاست جمهوری با اشاره به درخواست عبدالناصر همتی برای دفاع از خود در مقابل سخنان سایر نامزدها هم گفت: این درخواست در کمیسیون در حال رسیدگی است و به‌زودی نتیجه آن اعلام می‌شود.

اعلام حمایت جمعی از اهل‌سنت از آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری
به گزارش فارس، در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعی از علما، روحانیون و نخبگان اهل سنت با صدور بیانیه‌ای، آیت­‌الله سید ابراهیم رئیسی را به‌عنوان کاندیدای اصلح معرفی و بر حمایت از این کاندیدای انتخابات تأکید کردند.
در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار ستاد علما، روحانیون و طلاب آیت‌الله رئیسی قرار گرفته، آمده است: در هنگام و هنگامه‌ای که مردم شریف و فهیم ایران عزیز با شور و شعف فراوان و انگیزه دوچندان عزم خود را برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری جزم کرده‌اند، اهل سنت کشور عزیزمان نیز همراه و همدل با عموم ملت شریف ایران با شرکت گسترده در این حماسه پرافتخار و سرنوشت‌ساز به انجام‌وظیفه دینی و ادای دین در قبال کشور عزیزمان عمل خواهند کرد.
در بیانیه مذکور که به امضای ده‌ها تن از علما، روحانیون و نخبگان اهل سنت رسیده، آمده است: هر آنکه خواهان عزت دین و سربلندی و رفاه ایران و ایرانی است، هر آنچه را در توش و توان دارد به کار می‌گیرد تا ان‌شاءالله گستره گشوده‌تری برای خدمت و کار در اختیار سکانداری سید و صالح و خدمت‌گزاری پارسا که کار خیر بی‌رو و ریا می‌کند قرار گیرد. از این‌رو، اینجانبان علما،  روحانیون و نخبگان اهل سنت در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ضمن تجدید بیعت با رهبر فرزانه انقلاب حفظه‌الله و در لبیک به پیام معظم‌له مبنی بر انتخاب کاندیدای اصلح، حمایت قاطع خود را از آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اعلام می‌داریم و آحاد مردم شریف اهل سنت کشورمان را به مشارکت در این امر خیر و مبارک و رأی به کاندیدای اصلح دعوت می‌نماییم.

نیکزاد: اقشار مختلف مردم در دولت آقای رئیسی مورد توجه قرار خواهند گرفت
گردهمایی مردمی حامیان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر دیروز در میدان ولیعصر (عج) تهران برگزار شد.
علی نیکزاد، رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت‌الله‌رئیسی در این اجتماع مردمی طی سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (ع) بیان داشت: در 8 سال اخیر کسانی که قوه مجریه را در اختیار داشتند، باور مردم را در نظر نگرفتند و سرمایه اجتماعی را به حداقل رساندند. 10 درصد از منابع دنیا در کشور ماست و ما ظرفیت‌های بسیاری داریم که هنوز استفاده نشده است. به گزارش تسنیم، وی اظهار داشت: در برجام چیزی عاید ما نشد، آن‌ها چک را نقد کردند و ما را در این شرایط رها کردند. نه تحریم‌ها برداشته شد و نه چیزی عاید کشور شد؛ اگر از برجام چیزی عاید ما می‌شد، باید نشانه‌های آن در سفره مردم نمایان می‌گشت. نیکزاد گفت: علت اینکه آقای رئیسی می‌خواهد به قوه مجریه بیاید، خدمت به مردم و حل مشکلات آنان است. آقای رئیسی آمده تا منبع فساد را بخشکاند و جلوی فساد را بگیرد. کسانی که قوه مجریه را در اختیار داشتند، به مردم معتقد نبودند و ارز را به عده‌ای تخصیص داده و مردم بزرگ ما در صف مرغ ایستادند؛ تشکیل قرارگاه مرغ توسط دولت وهن نظام جمهوری اسلامی بود.
رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: دولت مردمی برای ایران قوی با پشتوانه مردمی تشکیل خواهد شد و باید سفره مردم را پر کرده و مسئله معیشت را حل کند. دولت بعدی باید ایران را به کارگاه بزرگ عمرانی و توسعه‌ای برای حل مشکلات مردم تبدیل کند.
وی گفت: کارگزاران حکومتی در دولت آقای رئیسی نوکر و خادم مردم خواهند بود و اقشار مختلف مردم موردتوجه قرار خواهند گرفت؛ با حکمت و قدرت با دنیا در ارتباط بوده و در کنار آرمان‌های انقلاب به مردم خدمت خواهد شد. طرح تحول سلامت و موضوع هسته‌ای در سخنان کسانی بود که 8 سال بر کشور حاکم شدند ولی هیچ‌کدام به نتیجه نرسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: