kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۶۶۶
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳

 

فرماندار دشت آزادگان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی از مرز تجاری چذابه رکورد زد و به رقم ۷۰۰ دستگاه کامیون و ‌تریلر حامل بار در روز رسید.
حمید سیلاوی افزود: بیشتر کالاهای صادراتی از مرز تجاری چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ‌تره‌بار تولیدی خوزستان شامل هندوانه، گوجه، خربزه و پیاز بوده است.
وی گفت: هدف‌گذاری صادرات کالاهای غیرنفتی از مرز چذابه رسیدن به صادرات یک‌هزار دستگاه کامیون و ‌تریلر حامل کالا در روز به عراق از این مرز بین‌المللی است.
سیلاوی با بیان اینکه صادرات تولیدات صنعتی و کشاورزی استان به رونق اقتصادی و پایداری‌ اشتغال موجود کمک می‌کند، افزود: در حال رایزنی برای صادرات آبزیان پرورشی گرمابی استان به عراق هستیم هرچند بازرگانان عراقی خواهان واردات آبزیان دریایی خوزستان از مرز چذابه
هستند.
فرماندار دشت آزادگان ادامه داد: برای تداوم صادرات کالا از مرز تجاری چذابه به‌صورت مستمر و منظم در حال رایزنی با مقام‌های مرزی و گمرکی عراق هستیم.
وی بیان کرد: با توافق‌ و مذاکره صورت گرفته با طرف عراقی در سه مرحله، صادرات محصولات جالیزی خوزستان به عراق از مرز چذابه ادامه خواهد داشت.
سیلاوی افزود: امیدواریم صادرات کالا در ماه‌های پیش‌رو به یک هزار دستگاه کامیون و‌ تریلر حامل کالاهای غیرنفتی برسد.
فرماندار دشت آزادگان گفت: بازرگانان و تجار بومی ‌باید از ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی برای توسعه صادرات کالا به عراق استفاده کنند تا فرصت‌های ما در بازار عراق توسط رقبا گرفته نشود.
مرز تجاری چذابه از اسفند ۱۳۹۸ همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا تا مرداد ۱۴۰۰ بسته بود که با توافق ۲ کشور و با رعایت شیوه‌های بهداشتی، مرز چذابه بر روی کالاهای صادراتی باز شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: