kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۱۲۶
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
رئیس ‌سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن ملکی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران، از تیراژ 146 میلیون کتاب در سال خبرداد و اظهارداشت: زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی به شکل گروهی و انفرادی دانش‌آموزان میان پایه از دوم تا ششم ابتدایی و پایه‌های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از 22 فروردین آغاز شده و تا 22 خردادماه جاری ادامه دارد.
ملکی، زمان اصلاح سفارش برای همه دوره‌های تحصیلی را 14 خردادماه اعلام و عنوان کرد: توزیع کتاب‌های درسی از منطقه به مدرسه از 30 مرداد ماه آغاز می‌شود. مدارس نیز کار توزیع کتاب‌های درسی بین دانش‌آموزان را از 10شهریور ماه آغاز و تا اول مهرماه ادامه خواهند داد.
وی، آمار دانش‌آموزان میان پایه را 11 میلیون و 500نفر اعلام کرد و افزود: تا کنون 8 میلیون و یکصد هزار ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش‌آموزان میان پایه داشتیم بنابراین بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر از دانش‌آموزان مذکور، همچنان اقدام به ثبت سفارش کتاب نکرده‌اند.
رئیس‌سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم را از 6 تیرماه اعلام و عنوان کرد: کارگروه ناظر بر ثبت کتاب‌های درسی همچنان فعال باشند و فرآیند ثبت سفارش را پیگیری کنند.
ملکی درخصوص قیمت کتاب‌های درسی بیان داشت: با پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش، کاغذ مورد چاپ کتاب‌های درسی با ارز 4200 تومانی تامین شده است، بنابراین میانگین افزایش قیمت کتاب‌های درسی در دوره ابتدایی و دوره‌های اول و دوم متوسطه، حدود 25 درصد و در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش 28 درصد است.

نام:
ایمیل:
* نظر: