kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۹۶۰
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از افزایش 12 درصدی رضایت مردم از عملکرد پلیس پایتخت در دو ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی با حضور در مرکز نظارت همگانی ۱۹۷، بیان داشت: در این جلسه به مشکلات ۵۵ نفر از شهروندان به شکل تلفنی رسیدگی شده و ۳۵ نفر نیز به شکل حضوری مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند که مسائل مربوط به پلیس اماکن و پلیس راهور دارای بیشترین مراجعات بود.
رحیمی با تاکید بر اینکه ارتباط چهره به چهره و مستقیم با مردم منجر به حل بسیاری از مشکلات خواهد شد افزود: متاسفانه در شرایط کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در این روند همیشگی پلیس مشکلاتی ایجاد شده بود که ما تلاش کردیم از طریق تماس‌های تلفنی این مسائل را حل و فصل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های مربوط به کرونا به طور کامل در این دیدارها رعایت می‌شود، ادامه داد: بررسی‌های ما طی دو ماه اخیر نشان می‌دهد میزان تقدیر و تشکر از ماموران پلیس و رضایتمندی از ماموران ما افزایشی ۱۲ درصدی داشته است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اعلام اسامی افراد دارای صلاحیت در انتخابات گفت: طبیعتا با اعلام رسمی افراد واجد شرایط و صلاحیت برای انتخابات بحث تبلیغات نامزدها نیز آغاز خواهد شد. در این زمینه ما تابع موارد ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.این دستورالعمل به پلیس ابلاغ شده و ما نیز بر اساس آن در رابطه با تجمعات و میتینگ‌های انتخاباتی رفتار خواهیم کرد و مبنا برای ما دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا است.
رحیمی افزود: علاوه‌بر این موارد، پلیس هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی با موارد تخلفات و خارج از قوانین انتخاباتی برخورد خواهد کرد. وی با بیان اینکه گام بعدی ما تامین امنیت شعب اخذ رای است، گفت: آخرین وضعیت صندوق‌ها اعلام شده و ما بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های خود برای صندوق‌ها را آغاز کردیم؛ تامین امنیت انتخابات به طور کامل بر عهده پلیس است و ما با آمادگی کامل و با ظرفیت تمام نیروها در این زمینه اقدام خواهیم کرد.
رئیس‌پلیس تهران گفت: وظیفه پلیس تامین نظم و مقررات است بنابراین با هر فردی که بخواهد خارج از مقررات، اقدام به اختلال در نظم و آرامش عمومی کند‌، برخورد خواهیم کرد.
رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس عضو هیچ گروه و جریانی نبوده و در انتخابات بی‌طرف است تصریح کرد: اما به عنوان متولی امنیت جامعه با هر فرد یا گروهی که بخواهد امنیت جامعه را خدشه دار کند برخورد خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: