kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۷۶۷
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵

 


وزارت بهداشت از اجرای طرح سرشماری بیماران دیابتی مصرف‌کننده انسولین قلمی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، دسترسی به آمار بروز بیماران دیابتی دریافت‌کننده انسولین قلمی برای برآورد دارو و خدمات مورد نیاز این بیماران همواره از دغدغه‌های وزارت بهداشت بوده، لذا از تاریخ 4/2/1400 طرح رجیستری (سرشماری) این بیماران در سامانه «مدیریت بیماری‌های نادر» (RDA) آغاز شده است. از قابلیت‌های مهم این سامانه عدم امکان ثبت سهمیه تکراری برای یک کدملی به طور همزمان در دو دانشگاه علوم پزشکی/ استان می‌باشد.
در این طرح اطلاعات تمامی بیماران مصرف‌کننده انسولین قلمی ثبت و حواله انسولین بدون درج داروخانه صادر می‌شود. در نتیجه بیمار هر ماه با در دست داشتن نسخه دارویی و مراجعه به داروخانه محدوده سکونت می‌تواند نسبت به دریافت سهمیه انسولین خود اقدام نماید.
بیماران می‌توانند با مراجعه به مراکز دیابت منتخب در هر استان/ شهر و یا معاونت‌های درمان دانشگاه علوم پزشکی استان محل سکونت اقدام به ثبت اطلاعات خود و دریافت حواله الکترونیک انسولین قلمی در سامانه مدیریت بیماری‌های نادر (RDA) نمایند.
گفتنی است، آدرس ادارات بیماری‌های خاص معاونت درمان در استان تهران، تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، رو‌به‌روی پاساژ علاء الدین، ساختمان قدیم وزارت بهداشت، طبقات 2 و 4 و 6 (معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی) می‌باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: