kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۴۷۸
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲

 

با اعلام سرپرست کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک ترکیب این کاروان هفته آینده و پس از بررسی‌های تکمیلی در مورد تعیین وضعیت سهمیه‌های کسب شده در برخی رشته‌ها، نهایی خواهد شد.
کمیته ملی پارالمپیک بهمن ماه سال گذشته بر اساس سهمیه‌های به دست آمده در رشته‌های مختلف و در نظر گرفتن سیاست‌های مصوب خود جهت تایید این سهمیه‌ها، ترکیب کاروان اعزامی به بازی‌های پارالمپیک توکیو را شامل ٥٠ ورزشکار و ٢٠ مربی در ١٠ رشته عنوان کرد.
طی این مدت البته سهمیه‌های جدیدی در رشته‌های مختلف به دست آمد که مورد تایید کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) هم قرار گرفته‌اند اما کمیته ملی پارالمپیک هنوز آنها را برای اضافه شدن به ترکیب اولیه کاروان ایران نهایی نکرده است.این کمیته با نظر موقعیت ورزشکار صاحب سهمیه، رکورد آنها و مطابقت با گروه‌های چهارگانه پیش‌بینی شده -شانس مدال طلا، نقره و برنز در پارالمپیک یا قهرمانی در قاره- در رابطه با اضافه شدن آنها به ترکیب کاروان پارالمپیک تصمیم گیری می‌کند.
این بررسی و تصمیم گیری قرار است طی هفته آینده در رابطه با چند رشته انجام شود. به گفته‌هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک نتیجه این بررسی ترکیب این کاروان را تا حد زیادی مشخص می‌کند. وی با بیان اینکه دوومیدانی، تیراندازی، قایقرانی و دوچرخه‌سواری رشته‌هایی هستند که وضعیت کسب سهمیه‌های جدید در آنها طی هفته آینده بررسی خواهد شد، گفت: نتیجه این بررسی‌ها تکلیف ترکیب کاروان ایران را مشخص می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: