kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۴۶۸
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
رئیس ‌کل دادگستری گلستان از رسیدگی به سه پرونده مربوط به تخلفات بانکی در دادسرای مرکز استان خبر داد.

 


به گزارش خبرگزاری تسنیم از  گرگان، هادی هاشمیان، اظهار داشت: دو پرونده مربوط به تخلفات در بانک ملی است و یک مورد دیگر مربوط به بانک کشاورزی استان  است.
وی گفت: در یکی از این پرونده‌ها کارمند بانک ملی استان با سوءاستفاده از موقعیت شغلی از حساب سپرده مشتریان برداشت و به حساب خود واریز می‌کرد که تاکنون تحقیقات حاکی از برداشت 3 میلیارد تومان است و با ادامه رسیدگی‌ها احتمال افزایش این مبلغ وجود دارد.
هاشمیان ادامه داد: پرونده یکی از مدیران ارشد بانک ملی در استان هم که در قبال پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و ‌اشخاص، حداقل 30 عدد سکه بهار آزادی و چندین هزار دلار  و یک آپارتمان به عنوان رشوه گرفته بود، درحال رسیدگی است.
وی گفت: در پرونده مربوط به  بانک کشاورزی استان نیز یکی از مدیران این بانک با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و همکاری با چند تن دیگر با وعده پرداخت تسهیلات 5 میلیون تومانی بلاعوض به کشاورزان، پرونده‌های صوری پرداخت تسهیلات 30 تا 50 میلیون تومانی به نام این کشاورزان تشکیل می‌دادند و پس از واریز وام، بیشتر  آن را به نفع خود برداشت می‌کردند.
رئیس‌ کل دادگستری گلستان ادامه داد: تحقیقات در این پرونده فعلا حاکی از یک و نیم میلیارد تومان سوءاستفاده است که با تکمیل تحقیقات احتمال افزایش این رقم وجود دارد.
به گفته وی این پرونده‌ها فعلا سه متهم دارد که همه ممنوع‌الخروج هستند و تحقیقات برای شناسایی واسطه‌ها و دیگر افراد مرتبط با این تخلفات، ادامه دارد. تخلفات این افراد با بررسی‌های سازمان بازرسی استان کشف شده و در دادسرای استان در حال
رسیدگی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: