kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۳۳۵
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱
فعال بخش خصوصی اعلام کرد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه در دو ماه اخیر قیمت تخم‌مرغ روند نزولی شدید داشته، تأکید کرد: حداکثر تا دو ماه آینده دچار چالش شدید در این حوزه خواهیم شد.

ناصر نبی پور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را درب مرغداری بین ١٠ هزار و ٢٠٠ تومان تا ١٠ هزار و ٣٠٠ تومان اعلام کرد و گفت: در دو ماه اخیر قیمت تخم‌مرغ روند نزولی شدید داشته و هم‌اکنون به چهار هزار تومان زیر نرخ مصوب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام در چنین شرایطی باید به بازار ورود و تخم‌مرغ مازاد را جمع‌آوری کند، افزود: پیگیری‌های ما در این زمینه منجر به نتیجه نشده است.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه وقتی شرایط بازار بحرانی شود، مسئولان تولیدکنندگان را مقصر قلمداد می‌کنند، توضیح داد: تولیدکننده اگر در تعیین قیمت نقش داشت در حال حاضر تخم‌مرغ را کیلویی ١٠ هزار تومان نمی‌فروخت.
نبی‌پور اضافه کرد: ما به مسئولان پیشنهاد دادیم که به تشکل‌ها اجازه ذخیره‌سازی ١٠ هزار تن تخم‌مرغ را بدهند تا در زمان کمبود بتوانیم از این ذخایر استفاده کنیم و دولت در ازای این ذخیره‌سازی به مرغداران نهاده بدهد.
وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید تخم‌مرغ در شرایط کنونی حدود ١٧ تا ١٨ هزار تومان است، افزود: این زیان منجر می‌شود مرغداران مرغ‌های خود را به کشتارگاه بفرستند و حداکثر تا دوماه آینده با بحران شدید در بازار تخم‌مرغ مواجه خواهیم شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: