kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۷۲۸۰
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
فدراسیون وزنه برداری فردی را به عنوان مربی به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان دعوت کرده است که انتخابش برای اهالی وزنه برداری بسیار تعجب آور بوده است.


تیم ملی وزنه برداری جوانان برای حضور در مسابقات جهانی زیر نظر سعید علی‌حسینی آماده می‌شود. در فاصله زمانی کوتاهی که تا آغاز مسابقات باقی مانده است، از یک فرد دیگر دعوت شد به عنوان مربی در اردوی تیم ملی حاضر شود که این انتخاب بسیار جای تعجب داشت.به گزارش ایسنا،علی درویش زاده از استان خوزستان فردی است که به اردو دعوت شده است، البته اهالی وزنه برداری در حال حاضر او را بیشتر به عنوان مجری و مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد یکی از شهرستان‌های استان خوزستان می‌شناسند تا مربی فعال و سازنده در وزنه‌برداری. با این انتصاب به نظر می‌رسد فدراسیون وزنه برداری سازوکاری برای انتخاب مربیان ادواری خود ندارد، در غیر این صورت فردی که حتی برای خود اهالی وزنه‌برداری هم انتخابش تعجب‌آور بود را به اردوی تیم ملی جوانان دعوت نمی‌کرد.به هر حال باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای انتخاب یک مربی وجود داشته باشد و از لحاظ فنی حداقل فعالیت و سازندگی زیادی در وزنه برداری داشته باشد و شاگردانی را پرورش داده باشد که شایستگی حضور در اردوی تیم ملی حتی به عنوان مربی ادواری را داشته باشد. اما وقتی یک نفر دستاورد خاصی نداشته است و برعکس قصد ورود به کار دیگری دارد که لازمه آن داشتن رزومه قوی است، این سؤال شکل می‌گیرد که واقعا این فرد بر اساس دستاوردهایی که در وزنه برداری داشته به اردوی تیم ملی دعوت شده یا هدف، صرفا پر کردن رزومه بوده است؟
مربیان زیادی در شهرستان‌های مختلف بدون حقوق و حتی حداقل امکانات در حال پرورش نسل جدید وزنه برداری هستند و انتظار می‌رود حداقل آن‌هایی که اکنون شاگردان‌شان در تیم ملی هستند، این فرصت برایشان فراهم شود که بتوانند حتی در مدت کوتاه در اردوی تیم ملی حاضر شوند تا مشخص شود زحمات این افراد دیده می‌شود اما برخلاف تصورات اکنون می‌بینیم این فرصت به افرادی داده می‌شود که هر چه جست‌وجو کنیم، کمتر دستاورد خاصی از آنها در سازندگی و پرورش وزنه بردار به دست می‌آید.

نام:
ایمیل:
* نظر: