kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۶۷۰۶
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
یک تولیدکننده:
یک تولیدکننده پوشاک با انتقاد از اینکه صنعت پوشاک در شرایط فعلی بلاتکلیف است، گفت: دولت هیچ برنامه‌ای برای حمایت از صنعت پوشاک اعلام نکرده است.


مجید افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، با‌ اشاره به اینکه در طول سه ماهه اخیر همانند سال گذشته صنعت نساجی با بی‌مهری مسئولان روبرو بوده است، افزود: فعالان صنعت پوشاک در طول سه سال اخیر تمام تلاش خود را برای وضع قوانینی جهت کاهش حجم قاچاق انجام داده‌اند و مسئولان هم ممنوعیت واردات پوشاک را اجرایی کردند اما مهم قاچاق این
کالاهاست.
وی با بیان اینکه بعد از شیوع بیماری کرونا حمایت از صنعت پوشاک به حداقل ممکن رسیده بود و حالا صفر شده است، ادامه داد: تولیدکنندگان به ناچار برای گردش فعالیت خود محصول تولید می‌کنند اما از آن طرف بخش توزیع با تعطیلی‌های مداوم روبروست. دولت قرار بود حمایت لازم را از صنایع در شرایط تشدید شیوع بیماری کرونا انجام دهد ولی این صنعت با هیچگونه حمایتی روبرو نشده است. دولت هیچ برنامه‌ای برای حمایت از صنعت پوشاک اعلام نکرده و صنعت پوشاک در شرایط فعلی بلاتکلیف
است.
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه پوشاک تهران تصریح کرد: زمانی که توزیع یک کالا دچار مشکل شود به طور حتم تولیدکننده نیز حجم تولید خود را کاهش داده و در نهایت این صنعت است که با تعطیلی واحدهای تولیدی روبرو می‌شود.
افتخاری افزود: امروز مواد اولیه به سختی در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد. از آن طرف تعطیلی‌ها نیز مدام تکرار می‌شود. چرا دولت هیچ بسته حمایتی برای تولیدکنندگان ندارد.
وی بسته اعلامی از سوی نهاوندیان را خنده‌دار دانست و گفت: در این بسته گفته شده فاصله زمانی برای عدم درج سابقه چک برگشتی برای تولیدکنندگان درنظر گرفته می‌شود این درحالی است که در سایر کشورها به هیچ عنوان اینگونه عمل نمی‌کنند. امروز فروشی صورت نگرفته که بتوان مالیات و بدهی‌های بانکی را پرداخت کرد. دولت کدام بسته را برای صنعت نساجی تعریف کرده است. اگر می‌خواهید این صنعت را نابود کنید به صورت روشن اعلام کنید تا تکلیف تولیدکنندگان معلوم شود.
این تولیدکننده پوشاک با بیان اینکه جلسات مختلفی با مسئولان وزارت صنعت برای رفع مشکلات خود برگزار کرده‌ایم، افزود: راه نجات صنعت پوشاک، حمایت است. البته ما حمایت مالی نمی‌خواهیم. در شرایطی که حجم تعطیلی‌ها گسترده است و رکود در بازار غوغا می‌کند به طور حتم مردم هزینه کمی را صرف خرید پوشاک می‌کنند که همین موضوع ما را نگران‌تر کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: