kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۶۶۴۰
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
عضو هیات رئیسه مجلس می گوید تحقیق و تفحص از حامیان مالی انتخاباتی رئیس جمهور و اینکه این حامیان چه کسانی بوده‌اند و چه مقدار برای این کار هزینه کرده‌اند در مجلس کلید خورد. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات درمجلس شورای اسلامی، گفت: تحقیق و تفحص از حامیان مالی انتخاباتی رئیس جمهور در مجلس کلید خورد.
وی افزود: درخواست کنندگان این تحقیق و تفحص به دنبال این هستند که این حامیان مالی چه کسانی بوده‌اند و چه مقدار پول برای این کار هزینه کرده‌اند و این که آیا در دولت سمتی دارند یا خیر و اگر در دولت سمت گرفته‌اند و اگر این گونه بوده، کدامیک از این افراد بوده‌اند.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: همچنین تحقیق و تفحص از منبع مالی سکه‌هایی که به تیم مذاکره کننده هسته‌ای در ماجرای برجام داده شده نیز در مجلس کلید خورد.
سلیمی خاطرنشان کرد: در این تحقیق و تفحص نمایندگان به دنبال این هستند که این سکه‌ها از چه منبع مالی تأمین شده و با چه مجوزی این کار انجام شده؛ چراکه تهیه این سکه‌ها نه مصوبه مجلس را داشته و نه در بودجه آمده است.
وی افزود: حدود ۷۰ تا ۸۰ سکه به اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای در ماجرای برجام هدیه داده شده که باید منبع مالی آن‌ها مشخص شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: