kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۶۵۷۴
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون صنایع مجلس:
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با توجه به اینکه مردم از نظر اقتصادی و به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت فشار هستند، افزایش قیمت خودرو در کارخانه منطقی نیست.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی با انتقاد از تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودرو در کارخانه، تصریح کرد: در مسائل اقتصادی کشور نظم خاصی دیده نمی‌شود، زیرا در شرایط کنونی و با توجه به اینکه مردم از نظر اقتصادی و به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت فشار بوده و بسیاری از کسب و کار‌ها به تعطیلی کشیده شده، افزایش قیمت خودرو در کارخانه محلی از اعراب نداشته و منطقی نیست.
وی، افزایش قیمت خودرو در شورای رقابت را اقدامی غیرکارشناسی توصیف کرد و افزود: این گرانی نه تنها موجب شوک به بازار می‌شود بلکه بر سایر کالا‌ها نیز اثرگذار است. سیر نزولی نرخ ارز در ماه‌های گذشته و کاهش فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار و... بیانگر ضرورت کاهش بهای این کالاست در حالی‌که شورای رقابت به جای کاهش بهای خودرو، قیمت‌ها را افزایش داد.
عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد برخی دوست ندارند در جامعه و بین مردم آسایش و رفاه برقرار شود، ادامه داد: شورای رقابت باید در تصمیمش تجدیدنظر کند، باید مشخص شود این شورا بر چه اساسی به خودروسازان اجازه افزایش قیمت داده است.
رضاحسینی افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند و خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی رئیس‌ و اعضای این شورا خواهد بود؛ هرچند این افراد برای تصمیمات خود بهانه‌تراشی می‌کنند، اما مجلس نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان می‌دهد.
گفتنی است، علیرضا رزم‌حسینی؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه دومین جلسه ستاد تسهیل در سال 1400 درخصوص تصویب افزایش 9 درصدی قیمت خودروهای داخلی در سال جدید گفت: سال گذشته با افزایش 400 درصدی نرخ ارز و افزایش قیمت اقلام مورد نیاز تولید خودرو، شورای رقابت حداقل افزایش قیمت را برای خودرو‌ها در نظر گرفت. این در حالی است که قیمت خودرو در طول دولت تدبیر و امید بین شش تا هفت برابر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: