kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۶۲۸
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲

 
  * پس از لغو مسابقات جام جهانی پاراوزنه برداری در گرجستان به دلیل کرونا، وزنه برداران پارالمپیکی اواسط اردیبهشت راهی تایلند می‌شوند.جام جهانی تایلند که آخرین درگاه برای کسب مجوز جهت حضور در پارالمپیک توکیو است، ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت در بانکوک تایلند برگزار می‌شود.امیرجعفری دسته ۶۵ کیلوگرم، نادر مرادی ۷۲ کیلوگرم، روح الله رستمی ۸۰ کیلوگرم، حامد صلحی پور ۹۷ کیلوگرم، سامان رضی ۱۰۷ کیلوگرم و منصور پورمیرزایی مثبت ۱۰۷ کیلوگرم نفرات اعزامی به تایلند هستند که علی اصغر رواسی (سرمربی) و علی فخرآور (مربی) هدایت تیم را بر عهده خواهند داشت.تیم ملی پاراوزنه‌برداری در حال حاضر در اردوی کیش بسر می‌برند.
* در ادامه مسابقات شمشیربازی زون آسیا، نماینده ایران در فلوره مردان هم از گرفتن سهمیه المپیک بازماند.علیرضا ادهمی در فلوره مردان شرکت کرد که در مرحله گروهی چهار باخت و دو پیروزی داشت و نتوانست وارد جدول حذفی مسابقات شود.ادهمی در این مسابقات پانزدهم شد. پیش از این نگین کافی در اسلحه فلوره زنان،محمدرضایی طادی در اسلحه اپه مردان و نجمه سازنچیان در اسلحه سابر زنان با قبول شکست مقابل حریفان خود از دور مسابقات کنار رفته بودند.
*با توجه به مسیر فرسایشی و گیج‌کننده کسب سهمیه در رشته وزنه‌برداری، اکنون سهراب مرادی و کیانوش رستمی دو طلایی وزنه برداری کشورمان در مسابقات المپیک 2016 ریو، وضعیت امتیازی خوبی برای کسب مجوز ورود به المپیک را ندارند. هر دو وزنه‌بردار به تاشکند رفته بودند که با مهار وزنه‌های مورد نظر، امتیاز خود را برای المپیک کامل کنند که این اتفاق رخ نداد و حالا اما و اگرهاست که مشخص خواهد کرد کیانوش رستمی و سهراب مرادی قادر به تجربه المپیک بعدی هستند یا نه. در همین رابطه داود باقری از درخواست جدید فدراسیون ایران از فدراسیون جهانی خبر داد و گفت: در تاشکند با جلود صحبت کردیم و درخواست مکتوب را به IWF ارائه کردیم. ما از آنها خواستیم که امتیاز کیانوش رستمی در سوئیس را پذیرفته و امتیاز سهراب مرادی در کلمبیا به جای سوئیس قبول شود. در عین حال که اقدامات لازم برای حضور در کلمبیا انجام شده، ما منتظر پاسخ فدراسیون جهانی به درخواست‌مان هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: