kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۵۳۹
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
نمونه‌ دیگری از سوءمدیریت
در شرایط رکود بازار که امید کاهش قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان به وجود آمده بود آهن هزار تومان گران شد!
حمیدرضا رستگار در گفت‌وگو با تسنیم، درخصوص نوسان قیمتی انواع آهن و میلگرد در بازار، گفت: با افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی تغییرات قیمتی نیز در محصولات فولادی در داخل کشور بوجود آمده است اما به اعتقاد ما این افزایش قیمت در بازار داخلی منطق خاصی ندارد.
وی با اعلام اینکه ما همچنان با مازاد تولید روبه‌رو هستیم و افزایش قیمت‌ها به بهانه هزینه‌های تولید منطقی به نظر نمی‌رسد، افزود: درست است امسال هزینه حمل‌ونقل و دستمزد کارگر افزایش پیدا کرده اما میزان افزایش این رقم‌ها با قیمت فعلی فولاد در بازار داخلی هماهنگ نیست.
رئیس ‌اتحادیه فروشندگان آهن با طرح این سؤال که چرا باید قیمت میلگرد طی دو هفته هزار تومان افزایش پیدا کند، تصریح کرد: ما به عنوان فروشندگان آهن دلایل افزایش قیمت‌ها را نمی‌دانیم دولت نیز منطق خاصی را برای افزایش قیمت‌ها اعلام نکرده همین موضوع در بلاتکلیفی ما برای انجام معاملات اضافه کرده است.
رستگار با تاکید براینکه این گرانی‌ها پایه و اساس خاصی ندارد، گفت: در حال حاضر هر کیلو میلگرد در بازار 13 هزار و 900 تومان قیمت‌گذاری شده است. قیمت آهن نیز همین حدود است به نحوی که قیمت‌ها نسبت به دو هفته گذشته شاهد رشد هزار تومانی بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: