kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۲۴۰
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶


یک نظامی صهیونیست که از مشکلات روحی رنج می‌برد، پس از بی‌اعتنایی فرماندهان ارتش به مشکلات وی، خود را آتش زد.
مشکلات روحی و روانی در میان نظامیان صهیونیست به یک معضل و مشکل اساسی تبدیل شده است. خودکشی و روی آوردن به اعتیاد در نتیجه این مشکلات، طی چند سال اخیر در ارتش رژیم صهیونیستی افزایش چشمگیری داشته است. در ادامه این مشکلات، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی از خودسوزی یک نظامی ارتش این رژیم به نام «ایتسک سعیدیان» در چند روز گذشته خبر داد. به گزارش فارس، این نظامی که در واحد رژه مشغول بود، به علت بی‌توجهی ارتش رژیم صهیونیستی به مشکلات روحی و روانی‌اش، خود را آتش زده است.
در این میان، به گفته شبکه ۱۳ اسرائیل، بیم و نگرانی در میان فرماندهان ارتش درخصوص احتمال خودسوزی دیگر نظامیانی که از مشکلات روحی رنج می‌برند، افزایش یافته است. نظامیانی که عمدتا پس از حضور در مناطق درگیری، دچار آسیب‌های روانی شده‌اند. پس از انتشار خبر خودسوزی این نظامی، هزاران تن از معلولان ارتش صهیونیستی مقابل وزارت جنگ این رژیم در تل‌آویو تجمع و علیه بی‌توجهی ارتش به مشکلاتشان اعتراض کردند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز «زیف شیلون» فرمانده سابق این رژیم در مرز با غزه، را که خود نیز معلول است، مسئول بررسی شرایط نظامیان دارای مشکلات روحی کرده است، تا اتفاق مشابه «ایتسک سعیدیان» برای آنها رخ ندهد.
«بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، نیز در بخشنامه‌ای، از بخش بازپروری ارتش خواسته است تا فورا به وضعیت نظامیان دارای مشکلات روحی و روانی رسیدگی کرده و با آنها ارتباط برقرار کند. رسانه‌های عبری‌زبان بارها درخصوص افزایش موارد افسردگی، اعتیاد به مواد مخدر و الکل، آزار جنسی و فرار از خدمت در میان نظامیان ارتش صهیونیستی هشدار داده‌اند. روزنامه «هاآرتص» سال گذشته در گزارشی نوشته بود که سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد ثبت یک رکورد در میان مردانی بوده که از خدمت نظامی به سبب بیماری‌های روانی معاف شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: