kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۲۰۵
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
رئیس‌جمهور گفت: دولت از هر تلاشی فروگذار نخواهد کرد تا انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری برگزار شود که در اینصورت انتخابات موجب تقویت و استواری بیشتر نظام و تقویت نقش ما در منطقه خواهد شد.حجت‌الاسلام روحانی بعد از ظهر دیروز سه‌شنبه (31 فروردین) در دیدار جمعی از فعالان سیاسی گفت: با مقاومت و ایستادگی ملت، امروز جنگ اقتصادی دشمن و فشار حداکثری شکست خورده است و خود آمریکایی‌ها و همه دنیا به این شکست اعتراف می‌کنند.
رئیس‌جمهور درباره مذاکرات وین با تأکید بر اینکه در مذاکرات عجله نداریم اما از فرصت حداکثر استفاده را خواهیم کرد، اظهار داشت: چارچوب تعیین شده از طرف مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات را کاملاً حفظ کرده‌ایم و در همان چارچوب حرکت می‌کنیم.
روحانی در ادامه با‌ اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری 1400، گفت: تلاش خواهیم کرد کرونا مانع از حضور مردم در انتخابات نشود و همه تمهیدات لازم در این زمینه در نظر گرفته خواهد شد. وی تصریح کرد: دولت از هر تلاشی فروگذار نخواهد کرد تا انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری برگزار شود که در اینصورت انتخابات موجب تقویت و استواری بیشتر نظام و تقویت نقش ما در منطقه خواهد شد.رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات ناشی از تحریم در مسیر مقابله با شیوع کرونا‌ اشاره و اضافه کرد: درباره برخی از مشکلاتی که تحریم برای کشور پیش آورد تا چندی قبل نمی‌شد سخن گفت چرا که دشمن از آنها سوءاستفاده می‌کرد، اما امروز کسی که ادعا می‌کرد می‌خواهد ایران را به زانو درآورد، به شکست این تلاش‌ها اذعان دارد و مردم باید بدانند که تحریم حتی در مسیر تامین دارو و تجهیزات پزشکی چه مشکلاتی برای کشور ایجاد کرد.
واکسیناسیون گسترده و حداکثری
در رأس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت
روحانی همچنین در دویست و نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی و قائم‌مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت، از میزان تولید محصولات کشاورزی با توجه به کاهش میزان بارندگی در سال آبی جاری و آغاز خرید تضمینی گندم گفت: دولت با وجود خشکسالی‌های پی‌در‌پی، کاهش بارندگی‌ها، افت آبخوان‌ها و نشست دشت‌ها این امکان را پیدا کرد تا در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی، تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی، اجرای برنامه افزایش تولید، تامین نهاده‌های مورد نیاز تولید، تأمین اعتبار لازم برای پشتیبانی از کشاورزان، پرداخت بموقع مطالبات گندم‌کاران، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و ارتقای مکانیزاسیون، ضمن افزایش تولید و خرید تضمینی، موجب کاهش واردات نیز بشود.
در ادامه جلسه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط گزارشی از روند ‌ترخیص کالاهای ضروری و اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرکات کشور ارائه کردند.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده از سوی دولت درخصوص‌ترخیص کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات گفت: اقتضای شرایط ویژه کشور این است که کالاهای ضروری مردم و مواد اولیه کارخانجات به هیچ وجه و بدون دلیل در گمرکات کشور معطل نماند و می‌بایست مطابق بر ضوابط مشخص در اسرع وقت ‌ترخیص شود.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به نقش محوری تامین مواد اولیه کارخانجات در تولید و معیشت مردم اظهار داشت: رعایت ضوابط و طی مراحل قانونی نباید بهانه‌ای برای تعلل و زمان‌بر شدن ‌ترخیص کالا شود.
در ادامه جلسه پس از ارائه گزارشی از روند تامین و تولید واکسن در کشور، رئیس‌جمهور با تصریح بر این نکته که تامین و تولید واکسن و واکسیناسیون مردم اولویت نخست کاری دولت است، گفت: امروز واکسیناسیون گسترده و حداکثری برای حراست از سلامت مردم، در راس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت قرار دارد.
روحانی افزود: با وجود فشارها و تنگناهای تامین مالی ناشی از جنگ اقتصادی و تحریم‌های غیرانسانی دشمن، بخش‌های مختلف دولت تلاش کرده‌اند با وجود محدودیت‌هایی نظیر کمبود واکسن در جهان و تقاضای بالا از سوی همه کشورها، سایر موانع را از مسیر تامین واکسن برطرف کنند و با همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و بخش خصوصی تمامی ظرفیت‌های کشور را در تامین واکسن فعال کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: