kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۱۸۵
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)
مراسم راه‌اندازی بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری با حضور علی اکبر ولایتی برگزار شد.
به گزارش کیهان، رئیس‌بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم راه‌اندازی بیمارستان صحرایی این مرکز که با حضور معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و جمعی از پزشکان و ‌متخصصان برگزار شد، ضمن قدردانی از کادر درمان و مبارزه و مقاومت دلسوزانه و خستگی ناپذیر آنان، با اشاره به خدمات این مرکز به بیماران کرونایی گفت: بیمارستان مسیح دانشوری از ابتدای همه گیری کرونا در کشور به عنوان قطب ارجاع مراکز بهداشتی و درمانی پذیرای بیماران حاد تنفسی بوده است.
علی اکبر ولایتی افزود: متاسفانه با شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن وضعیت شهر تهران، ظرفیت تخت‌های بخش کرونای بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل شد و تخت خالی برای بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اختیار نبود، لذا پس از مواجهه با این شرایط، به پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر گسترش خدمات کلینیکی به بیماران و در تعامل با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات مرکز درمانی در محوطه بیمارستان مسیح دانشوری راه‌اندازی شده است که می‌تواند در ارائه خدمات حداکثری بسیار تاثیرگذار باشد.
ولایتی ادامه داد: خوشبختانه پس از استقرار و راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز، هم‌اکنون پذیرش بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کرونا آغاز شده و امکان تزریق دارو، اکسیژن‌ درمانی و ارائه خدمات مورد نظر فراهم شده است.
وی با تاکید بر اینکه بیمارستان مسیح دانشوری با تمام ظرفیت خدمات مورد نظر را ارائه می‌نماید، اظهارداشت: علاوه‌بر ایجاد کلینیک درمان سرپایی برای بیماران کرونایی که وضعیت حاد ندارند، با ایجاد بیمارستان صحرایی که مجهز به تخت برای بستری است و دارای شرایط مطلوب و استاندارد می‌باشد ارائه خدمات خواهد شد.
رئیس‌بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه این بیمارستان مرکز ارجاع بیماران کرونایی از تمام کشور است، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری علاوه‌بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی در پیک چهارم به بیماران بخش پیوند نیز رسیدگی نموده و در سال جدید چهار پیوند قلب، یک پیوند ریه و یک پیوند کبد انجام داده است.
ولایتی با تاکید بر اینکه برخی علاقه ندارند تا ایران بتواند ساخت واکسن کرونا را نهایی کند، افزود: ایران سابقه چند ده ساله واکسن ‌سازی چه باکتریایی و چه ویروسی دارد و واکسن‌های باکتریایی همچون کزاز، دیفتری، سل، سیاه سرفه و ویروسی همچون‌هاری، آبله، سرخک و سرخجه را با کیفیت بسیار مطلوب تولید کرده است.
در این مراسم عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم ضمن تشکر از همکاری بیمارستان مسیح دانشوری با این ستاد برای احداث‌ بیمارستان صحرایی، درخصوص روند ‌پیشرفت واکسن کووبرکت گفت: در اوایل اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن تولید می‌شود که این مقدار تا تیره ماه به ظرفیت ۲۰ میلیون‌ خواهد رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر: