kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۱۷۶
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
هشدار وزارت بهداشت به مردم
وزارت بهداشت اعلام کرد مردم فریب پیام‌های مجازی با عنوان ثبت‌نام واکسن کرونا یا تشکیل پرونده سلامت را نخورند.
پایگاه خبری وزارت بهداشت نوشت: «سامانه سیب به هیچ عنوان در دسترس مردم نیست بلکه فقط مراقبین سلامت و پزشکان می‌توانند وارد شوند. به هیچ عنوان به بهانه ثبت‌نام واکسن و ایجاد پرونده وارد سایتی تحت هر عنوانی نشوید.
هیچ تشکیل پرونده‌ای در شرایط فعلی نیاز به ثبت‌نام اینترنتی ندارد و هیچ لینکی برای ثبت‌نام و پرداخت هزینه صحت ندارد. فریب پیام‌های مجازی را نخورید.
به هیچ عنوان در این شرایط کرونا برای گرفتن واکسن به مراکز بهداشت مراجعه نکنید. چون هنوز واکسیناسیون گروه‌های جمعیتی شروع نشده است. اگر خبری شود، در رسانه‌ها اعلام عمومی می‌شود.
تنها برای تشکیل و استعلام پرونده بهداشتی با شماره تماس نزدیکترین مرکز یا پایگاه یا خانه بهداشت محل سکونت‌تان تماس بگیرید و از مراقبین سلامت و بهورزان خود وضعیت دارا بودن یا نبودن پرونده بهداشتی خود را سؤال کنید.
اگر پرونده نداشته باشید یا ناقص باشد مراقبین سلامت در شهرها و بهورزان در روستاها از شما می‌خواهند برای تکمیل پرونده مراجعه کنید. پس به هیچ عنوان برای واکسن یا امور غیرمرتبط به مراکز بهداشت مراجعه نشود.
گفتنی است، اخیرا پیام کاربران حاکی از آن است عده‌ای با تولید یک پیام جعلی از مردم می‌خواهند وارد لینک سایتی به نام‌ سیب شوند تا بتوانند با ثبت‌نام خود در مرکز بهداشت، واکسن کرونا بگیرند.»
نام:
ایمیل:
* نظر: