kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۵۱۱۹
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
در دیدار با رئیس‌جمهور اندونزی
وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار رئیس جمهور اندونزی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه هر چه بیشتر روابط برادرانه دو کشور را مورد تاکید قرار داد.محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به جاکارتا سفر کرده است، در دیدار با «جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور اندونزی با اشاره به مذاکرات خود با همتای اندونزیایی، از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و توافق طرفین برای استفاده از ظرفیت کمیسیون مشترک اقتصادی و دیگر راهکارها برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور ابراز خرسندی کرد.  
رئیس‌جمهور اندونزی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور، از اینکه علی‌رغم شرایط کرونا ارتباطات روسای جمهور دو کشور ادامه یافته است، ابراز خرسندی کرد و با اشاره به ظرفیت قابل توجه روابط اقتصادی دو کشور، بر رایزنی طرفین در راستای تحقق این ظرفیت و افزایش روابط تجاری فی‌مابین تاکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در ادامه دیدار با مقامات اندونزی با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی ملاقات کرد. وی در این دیدار با اشاره به هفتاد سال روابط دوستانه دو کشور، از مواضع اصولی اندونزی در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ قدردانی کرد.
ضرورت تسریع در نهایی کردن موافقت‌نامه تعرفه ترجیحی میان دو کشور
ظریف با ابراز خرسندی از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و با اشاره به ظرفیت بزرگ روابط تجاری فی‌مابین بر ضرورت تسریع در نهایی کردن موافقت‌نامه تعرفه ترجیحی تاکید و آمادگی طرف ایرانی برای ادامه مذاکرات در این زمینه را اعلام کرد.
وزیر امور خارجه اندونزی نیز در این دیدار با تحسین روند دوستانه روابط رو به رشد دو کشور از جمله در حوزه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد طرفین با استفاده از کمیسیون مشترک تجاری و توافق‌نامه‌های در دست مذاکره، روابط تجاری دو کشور را تسهیل کنند.  حمایت از حقوق بین‌الملل و همچنین تبادل‌نظر درخصوص آخرین تحولات روند صلح در افغانستان از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در این دیدار بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: