kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۹۷۷
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
هزینه‌های اعزام کاروان‌های ورزشی ایران در رویدادهای ورزشی امسال ۸۰ میلیارد تومان خواهد بود.

کمیته ملی المپیک در سال 1400 چندین رویداد مهم ورزشی را در پیش دارد که حضور کاروان‌های ایران در این مسابقات مستلزم تامین هزینه‌های ارزی و ریالی است.در همین راستا کمیته ملی المپیک برآوردی از میزان هزینه‌ها در این رویدادها داشته که تقریباً معادل 80 میلیارد تومان است که از این میزان باید 2.2 تا 2.5میلیون دلار (بین 55 تا 60 میلیارد تومان)در بخش ارزی اختصاص یابد.
هزینه‌های مربوط به تهیه بلیت و اعزام، اسکان، ترانزیت، پرداخت پاداش پای سکو به قهرمانان، حقوق ورزشکاران و مربیان و تغذیه بخشی از این هزینه‌ها است که توسط کمیته ملی المپیک تامین خواهد شد. بخش عمده این هزینه‌ها مربوط به حضور کاروان ایران در المپیک توکیو که از اول مرداد ماه آغاز می‌شود، می‌باشد.
برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای المپیک توکیو در شرایطی است که هنوز برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات به صورت قطعی مشخص نشده است. در همین خصوص روز گذشته دولت‌های محلی ژاپن به دلیل بحران ویروس کرونا، برنامه میزبانی از ورزشکاران خارجی المپیک و پارالمپیک را لغو کردند.
شهر کوریارا در استان میاگی که در شمال شرقی ژاپن واقع شده چندماه پیش تصمیم گرفت از استقبال تیم‌هاکی مردان آفریقای جنوبی خودداری کند. با توجه به اینکه به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا امکان تعامل بین ورزشکاران خارجی و شهروندان وجود ندارد، دولت‌ها این تصمیم را گرفته‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: