kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۹۶۳
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری دو کلاهبردار که با فروش غیر قانونی زمین بیش از ۱۰ میلیارد ریال از ۲۱ شهروند گنبدی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرتیپ سعید دادگر اظهار داشت: در پی اطلاعات واصله و شکایت یکی از شهروندان گنبد کاووس مبنی بر اینکه دو کلاهبردار با سوءاستفاده از عدم آگاهی مردم، اقدام به فروش زمین‌های مشاعی با کاربری زراعی می‌کنند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهمان زمین‌های زراعی را به ابعاد 200 متر به عنوان مسکونی به خریداران فروخته و در قرارداد 20 سهم نگارش کرده و اظهار داشتند که هر سهم 10 مترمربع است، اما در واقع هر سهم یک متر مربع بوده و از این طریق از خریداران کلاهبرداری می‌کردند.
وی گفت: طی هماهنگی به عمل آمده با مراجع قضائی متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند و در تحقیقات مقدماتی و مشاهده مستندات پلیس به 10 میلیارد ریال کلاهبرداری از 21 شهروند اعتراف کردند.
دادگر ، با‌ اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، از شهروندان خواست برای پیشگیری از کلاهبرداری در خرید و فروش املاک، حتما معاملات خود را در بنگاه‌هایی انجام دهند که جواز کسب معتبر داشته باشند و از خرید املاک مشاعی که سهم فروشنده و حدود آن مشخص نیست، جداً خودداری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: