kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۹۲۲
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
در گفت‌و‌گوی تلفنی با محمد حنیف اتمر انجام شد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای افغانستانی ضمن تأکید بر حفظ دستاوردهای ملت افغانستان، بار دیگر حمایت همه‌جانبه ایران را از روند صلح در این کشور اعلام کرد.«محمد حنیف اتمر» و محمدجواد ظریف وزرای امور خارجه افغانستان و جمهوری اسلامی ایران جمعه شب تلفنی گفت‌و‌گو کردند.
براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی شب گذشته محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، روابط دوجانبه و تحولات مربوط به روند صلح در افغانستان مورد گفت‌و‌گو و تبادل نظر قرار گرفت.
ظریف در این گفت‌و‌گو با  تأکید بر حفظ دستاوردهای دموکراتیک افغانستان در دو دهه گذشته و ارتباط آن با صلح پایدار، مجددا حمایت همه‌ جانبه جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان را یادآور شد.
وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این تماس ضمن ابراز خرسندی از روابط رو به ‌گسترش دو کشور، از نقش مؤثر ایران در روند صلح افغانستان قدردانی
کرد.
دو طرف همچنین در این گفت‌و‌گو بر ضرورت تسریع در نهایی‌شدن و امضای سند جامع همکاری‌های راهبردی‌ دو کشور تاکید کردند.
گفتنی است پیش از این وزارت خارجه افغانستان از گفت وگوی تلفنی دو وزیر خارجه خبر داده و اعلام کرده بود که دو وزیر خارجه در این گفت وگو در مورد توسعه همکاری‌های دوجانبه و روند صلح افغانستان به رایزنی پرداخته‌اند.
به گزارش فارس، چندی پیش نیز محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران با عبدالله عبدالله رئیس‌شورای مصالحه ملی افغانستان درباره آخرین تحولات افغانستان و روند مذاکرات صلح این کشور گفت‌وگو کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: