kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۸۸۸
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی، از ورود نخستین محموله رول کاغذ در بندر کاسپین، خبر داد.به گزارش ایسنا، امین افقی، اظهار کرد: با توجه به توسعه و  تکمیل زیرساخت های بندری در مجتمع بندری کاسپین و مزیت ها و معافیت های قانونی مناطق آزاد و بهره مندی از ظرفیت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعالسازی کریدورهای بین المللی عبوری از منطقه و جذب کالاهای جدید و متنوع، شاهد فصل جدیدی در توسعه مراودات تجاری بندری منطقه آزاد انزلی در سال جاری خواهیم بود.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کالاهای وارده از بندر کاسپین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است، ادامه داد: علاوه ‌بر تلاش مضاعف و اقدامات قابل توجه سازمان منطقه آزاد انزلی برای اتصال هرچه سریع تر بندر کاسپین به راه آهن سراسری در نیمه اول سال جاری، با اتمام پروژه اسکله رورو و سایر زیرساخت های بندری در حال احداث در بندر کاسپین، ظرفیت های لجستیکی و ترانزیتی این منطقه افزایش می یابد.
افقی یادآور شد: با بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی شهرک شماره دو و احداث شهرک صنعتی شماره سه در پسکرانه پشتیبان بندر کاسپین شاهد تنوع بیشتری در مبادلات تجاری کالا از این مجتمع بندری خواهیم بود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول ۷۲۲ رول کاغذ از بندر آستراخان روسیه وارد مجتمع بندری کاسپین و پس از طی تشریفات گمرکی در انبارهای مسقف بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی تخلیه شد تا پس از ترخیص به عنوان ماده اولیه جهت استفاده در مراکز چاپ و نشر مورد استفاده قرار گیرد.
وی تاکید کرد: با توجه به نیاز عمده کشور به واردات کاغذ و ظرفیت بالای کشور روسیه در تولید کاغذ و محصولات مرتبط با آن، این کالا در لیست ۳۹۰ قلم ترجیحات اعطایی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: