kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۸۲۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
با دستور رئیس‌جمهور آغاز شد
4 پروژه ملی صنایع پتروشیمی ‌وزارت نفت در استان‌های فارس، بوشهر و مرکزی روز پنج‌شنبه با دستور رئیس‌جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد.حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور، روز پنجشنبه (26 فروردین) دستور بهره‌‌برداری رسمی ‌از واحد استحصال +C2 (سی‌تو پلاس) پالایشگاه پارسیان سپهر در شهرستان مهر استان فارس، واحد تفکیک +C2 (سی‌تو پلاس) این پالایشگاه در عسلویه استان بوشهر، اولین واحد تولید کاتالیست پلی‌پروپیلن کشور و اولین واحد تولید کاتالیست پلی‌اتیلن سنگین با تکنولوژی CX در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ‌شازند اراک را صادر کرد.
برای اجرای این طرح‌ها ۱۰۲۳ میلیون دلار، معادل ۲۵ هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و با آغاز فعالیت رسمی ‌آنها برای حداقل ۸۵۰ نفر به شکل مستقیم‌ اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.
روحانی در آیین افتتاح این طرح‌ها طی سخنانی گفت: دشمن تلاش کرد به هر روش ممکن صادرات کشور به‌ویژه فروش نفت و تامین ارز را محدود کند، اما صادرکنندگان محصولات غیرنفتی در این عرصه ورود کرده و نقشه دشمن را ناکام گذاشتند. صادرات محصولات پتروشیمی ‌یکی از اصلی‌ترین منابع تامین ارز کشور در ایام تحریم بود که بر اساس گزارش‌ها 90 درصد ارز عرضه شده در سامانه نیما از محل درآمدهای ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی ‌بوده است.
ضرورت حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه
برای موفقیت در مسیر مقابله با کرونا
رئیس‌جمهور همچنین در جلسه کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا با‌ اشاره به اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل‌ها از مهم‌ترین و اساسی‌ترین راه‌ها برای کنترل کرونا است، گفت: اگرچه تحریم‌ها مانع بزرگی در مسیر تامین واکسن مورد نیاز کشور بوده و موجب تاخیر در تهیه آن شده، اما تهیه واکسن همواره مورد اهتمام بوده است.
 روحانی افزود: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده واکسن مورد نیاز در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه شود. با توجه به گزارش‌هایی که وزارت خارجه در مورد تهیه واکسن در روزهای اخیر ارائه کرده به زودی شاهد ورود محموله‌های بعدی واکسن خواهیم بود.
در این جلسه،کمیته‌های بهداشت و درمان و امنیتی- اجتماعی و همچنین قرارگاه عملیاتی ستاد ملی گزارش‌های جداگانه‌ای از وضعیت موج چهارم بیماری در استان‌های مختلف کشور و همچنین چگونگی اجرای محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای کنترل و مهار این موج جدید ارائه کردند.
همچنین با توجه به وضعیت بیماری در استان‌های کشور به‌ویژه شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، اعضای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل موثر در خیز جدید بیماری را بررسی کردند که نتایج این بررسی‌ها نقش مهم و تأثیرگذار همزمانی جهش انگلیسی ویروس وکاهش قابل ملاحظه رعایت دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری از سوی مردم در روزهای پایانی سال را اثبات می‌کند.
رئیس‌جمهور پس از دریافت این گزارش‌ها با‌ اشاره به اقدامات انجام شده در استان‌ها بعد از مواجه شدن با موج‌های جدید بیماری در 14 ماه گذشته، از تفویض اختیارات لازم به قرارگاه عملیاتی ستاد برای اتخاذ تصمیمات لازم و اجرای آن در جهت مدیریت و مهار هرچه سریع‌تر موج چهارم بیماری در کشور خبر داد.
روحانی با تأکید بر ضرورت حفظ آرامش روانی جامعه به‌ویژه در موج چهارم که شدت آن با موج‌های قبلی متفاوت است، گفت: مدیریت بحران فعلی باید با حفظ آرامش انجام گیرد. نباید با اظهارنظرها و اطلاع‌رسانی غلط و هیجانی و موضع‌گیری‌های تند آرامش روانی جامعه مختل شود.
رئیس‌جمهور در این جلسه همچنین با تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی درست و بموقع در مورد خطرات موج چهارم کرونا و مقابله با سوءاستفاده‌های سیاسی احتمالی از این مسئله، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سه موج قبلی هم رعایت نشدن کامل و دقیق پروتکل‌ها از عوامل اصلی افزایش شیوع بود، در این مرحله نیز می‌توانیم با هشدار نسبت به خطرات عادی‌انگاری و کاهش رعایت دستورالعمل‌ها از مشکل عبور کنیم.
در این جلسه همچنین بر اساس گزارش کمیته‌های بهداشت و درمان و امنیتی اجتماعی، درمورد پروتکل‌های مرتبط با مراسم و آیین‌های ماه رمضان از جمله مراسم شب‌های قدر و راهپیمایی روز قدس مقرر شد، پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های لازم تدوین و پس از هماهنگی‌های لازم برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارائه شود.
 رئیس‌جمهور با‌ اشاره به اهمیت برگزاری مراسم عبادی در ماه مبارک رمضان، تأکید کرد: در شرایط فعلی راهبرد اصلی حفظ جان و سلامت مردم است و بی‌تردید برای اطمینان از حفظ سلامت مردم، پروتکل‌ها به‌گونه‌ای تدوین خواهد شد که در کنار برگزاری این آیین‌ها، حفظ جان مردم نیز مورد توجه باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: