kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۸۰۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار مرگبار یک ساختمان مسکونی در تهرانپارس خبر داد.
سید جلال ملکی به ایسنا گفت: صبح جمعه حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام کرد.
ملکی با بیان اینکه اولین گروه از آتش‌نشانان دو دقیقه بعد از اعلام حادثه به محل رسیدند، افزود: با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان مسکونی که دارای سه طبقه روی سطح و یک طبقه در زیرمین بود، رخ داده و کانون آن نیز انفجاری بوده که در واحد حدوداً ۵۰ متری واقع در زیرزمین رخ داده و موجب حریق جزئی و شکستگی شیشه درها و پنجره‌های ساختمان مذکور و ساختمان‌های اطراف آن شده است.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدامات خود برای اطفای حریق و نجات را در دستورکار خود قرار‌ دادند، ادامه داد: یک گروه از آتش‌نشانان اقدام به اطفای حریق و ایمن‌‌سازی محل کرده و دقایقی بعد موفق به مهار کامل آتش شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه به گفته شاهدان حادثه، هنگام وقوع حادثه یکی از ساکنان که آقایی حدودا ۳۷ ساله بود، متوجه بوی گاز شده و برای بررسی آن به زیرزمین رفته بود، گفت: متاسفانه در هنگامی که این فرد در حال بررسی موضوع بوده انفجار رخ داده و شدت آن به حدی بوده که این فرد به تایید عوامل اورژانس در دم جان خود را از دست داده بود. جسد این فرد قبل از رسیدن عوامل آتش‌نشانی از سوی شهروندان به بیرون از ساختمان منتقل شده بود.
ملکی افزود: همچنین مردی حدودا ۳۴ ساله هم که داخل این واحد مسکونی حضور داشت دچار سوختگی و آسیب دیدگی شدید شد و علاوه‌بر او پیرمردی ۷۰ ساله هم در طبقه فوقانی دچار مصدومیت سطحی ناشی از برخورد شیشه شده بود که هر دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.
وی درباره علت این حادثه نیز گفت: بررسی اولیه کارشناسان حاکی از آن است که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: