kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۷۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
رئیس‌سازمان چای کشور با‌اشاره به فعالیت ۱۶۵ کارخانه چایسازی در استان‌های گیلان و مازندران، گفت: تاکنون با ۳۵ کارخانه برای خرید برگ سبز چای قرار داد
بسته ایم.
حبیب جهانساز افزود: تاکنون ۳۵ کارخانه چایسازی در استان‌های گیلان و مازندران برای خرید برگ سبز از چایکاران با این سازمان قرارداد بسته‌اند.
جهانساز با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای از ۲۵ هزار هکتار از باغ‌های چای در استان‌های شمالی در سه نوبت و از اردیبهشت آغاز می‌شود، گفت: انتظار می‌رود تا آن زمان باقی کارخانجات چای نیز با این سازمان قرار داد ببندند.
وی در ادامه با‌اشاره به اینکه ۵۵ هزار خانوار در استان‌های گیلان و مازندران به کشت چای مشغول هستند، اضافه کرد: سازمان چای به منظور حمایت از این بهره برداران و افزایش کیفیت و کمیت محصول چای تسهیلات خوبی برای مکانیزاسیون و اصلاح باغات با سود ۴ درصد به چایکاران و ۷ درصد به کارخانه داران پرداخت می‌کند.
جهانساز همچنین به تعیین قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای نیز‌اشاره و با بیان اینکه شورای قیمت گذاری، قیمت‌ها را به موقع اعلام کرد که بر این اساس برای برگ سبز چای درجه یک شش هزار و ۶۹۰ تومان خریداری
خواهد شد.
وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۴۵ درصدی قیمت برگ سبز هستیم، افزود: این سیاست‌ها به نفع چایکاران داخلی اتخاذ شده است.
رئیس‌سازمان چای کشور با‌اشاره به احیای بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی رها شده باغ‌های چای به چرخه تولید در سال گذشته، گفت: ۱۰ هزار هکتار از باغ‌های چای نیز بهسازی شده‌اند.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۳۵ هزار تن برگ سبز چای از استان‌های گیلان و مازندران برداشت شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: