kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۶۶۳
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
سازمان بهداشت جهانی با انتشار پیامی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اعلام کرد که تاکنون شواهدی مبنی بر افزایش خطر ابتلا به کرونا بر اثر گرفتن روزه یافت نشده است.
به گزارش خبرگزاری‌مهر به نقل از سایت سازمان بهداشت جهانی، با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این سازمان طی پیامی توصیه‌هایی را برای روزه‌داران در این ماه مبارک منتشر کرد. سازمان بهداشت جهانی از روزه‌داران خواسته تا در این ماه ضمن استفاده از غذاهای سالم و نوشیدن آب کافی، از مصرف غذاهای چرب، شیرین و استعمال دخانیات پرهیز کرده و فعالیت بدنی کافی داشته باشند.
این سازمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از روزه داران خواسته تا در این ایام دستان خود را به خوبی شسته و حتماً از ماسک استفاده کنند.
به علاوه این سازمان تاکید کرده که مردم فاصله اجتماعی لازم را رعایت، در هنگام عطسه و سرفه از دستمال کاغذی استفاده کرده و همچنین افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و گروه‌های پرخطر از حضور در فضاهای شلوغ، رویدادها و دورهمی‌ها پرهیز کنند. سازمان بهداشت جهانی در پیام خود تأکید کرده که تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر اینکه روزه می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد، یافتن نشده است. این سازمان همچنین اعلام کرده که افراد سالم می‌توانند در شرایط فعلی روزه بگیرند. بیماران مبتلا به ویروس کرونا و افرادی که دارای برخی علائم هستند نیز می‌توانند با مشورت پزشک و رعایت مجوزهای مذهبی، نسبت به گرفتن روزه یا نگرفتن آن تصمیم‌گیری کنند. این سازمان تاکید کرده است که در صورت واکسیناسیون نیز مردم برای پیشگیری از خطر احتمالی انتقال ویروس به دیگران، همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: